Lukavec prekinuo seriju Gaja od pet utakmica bez poraza

14. kolo III. NL-centar, Lukavec - GAJ MAČE 2:1 (1:1)

Nakon pet utakmica bez poraza, Gaj je pokleknuo u 14. kolu III. NL-centar u Lukavcu, gdje je domaćin slavio nakon pogotka u posljednjim trenutcima utakmice, kada su već svi mislili da će utakmica završiti bez pobjednika. Gaj je bio bolji protivnik, no u nogometu to često nije dovoljno. Broje se golovi, a domaćin je postigao jedan više. Imali su igrači i vodstvo Gaja puno prigovora na suđenje u prvom dijelu utakmice, koje se u nastavku stabilizirala, ali što to vrijedi kada je čini se u dva navrata u prvom dijelu oštećen. Gosti su poveli u 25. minuti. Mazalović je odličnom dubinskom loptom pronašao Haramusteka, a ovaj je izašao sam pred domaćeg vratara i savladao ga odmjerenim lobom za 0:1. Već u idućoj minuti domaći su poravnali. Svi su očekivali da će sudac Barač dosuditi prekršaj za Gaj, gostujući igrači su stali, no njegova zviždaljka se nije oglasila i Valentinčić zabija za 1:1. U 40. minuti Šaban zabija pogodak, no sudac ga poništava zbog sumnjivog zaleđa.

Nakon samo pet minuta igre u nastavku Cvrtila ima zicer glavom, ali puca preko gola. Deset minuta kasnije Haramustek u sebi svojstvenom slalomu dribla nekoliko domaćih igrača, izlazi sam pred vratara Anića, ali ovaj put domaći vratar hvata njegov pokušaj loba. I kada se činilo da će utakmica završiti bez pobjednika loptu je na lijevoj strani primo Valentinčić i odlično uposlio Ostojića kojem nije bilo teško pogoditi mrežu za konačnih 2:1.

LUKAVEC - GAJ MAČE 2:1 (1:1)

LUKAVEC: ŠRC Lukavec, GLEDATELJA: 100, SUCI: Barač, Jakopec i Rašić.

STRIJELCI: 0:1 Haramustek 25', 1:1 Valentinčić 26', 2:1 Ostojić 90'+1.

LUKAVEC: Anić, Ostojić, Žuljević Turkalj (87' Jurleta), Humeljak (90'+2 Mihalinčić), Sedlaček, Valentinčić, Grdenić, Banić, Krpan, Bogadi (46' Matić). TRENER: Slaven Batovanja-Gičev

GAJ MAČE: Strahonja (46' Tor), Cvrtila (79' Josipović), Brlečić, Mazalović, Postonjski, Haramustek, Šaban, Gajski (56' Krpanec), Sedak (70' Vukadin), Ivetić, Gregurić (56' Radić). TRENER: Marijan Glavica