TEŽAK PORAZ ZABOKA: Primili 114 koševa. Upitan ostanak u Premijer ligi

Košarkaši Zaboka poraženi su u pretposljednjem 9. kolu Lige za ostanak HT Premijer lige u Sinju kod Alkara s 27 koševa razlike (114:87). Nije sramota izgubiti utakmicu, ali primiti 114 koševa u utakmici koja "život znači" malo je ipak previše.

Ovo je već treća utakmica za redom u kojoj je Zabok primio više od 48 koševa u poluvremenu i praktički u tri posljednje utakmice nije bio ni u prilici za pozitivan rezultat u nastavku. Ovim porazom Zabok je postao najozbiljniji kandidat za ispadanje i više ne ovisi sam o sebi. Samo s Boscom ima pozitivan omjer, ali Zagrepčani kolo prije kraja imaju dvije pobjede više, što znači da ih Zabok ne može dostići.

Zabok je solidno ušao u meč prvi tri minute i imao lagano vodstvo (3:7), no domaći su serjiom trica već u 7. minuti stigli nadomak dvoznamenkastog vodstva (21:12). Devet koševa viška bilo je i na ulasku u drugu četvrtinu (31:22).
Odmah na ulasku u drugu četvrtinu nakon polaganja Vučića Alkar ima +11 (33:22). U 15. minuti Gabriel Marić postiže tricu za već +18 (50:32). Što očekivati kada za petnaest minuta primiš 50 koševa? Ništa dobro. Zabok se preko Bonda uspio spustiti na -11 (52:41) dvije minute prije kraja, no na "veliki odmor" otišlo se rezultatom 57:41 poslije još jedne u nizu trica koju je ovaj puta postigao Jukić.

Polutak je tricom doveo domaće do +20 (65:45) u 23. minuti utakmice, a u zadnjih deset minuta ušlo se rezultatom 84:69. Gosti su do 35. minute održavali tu prednost, a onda su u zadnjih pet minuta potpuno potonuli. U 38. minuti najbolji pojedinac utakmice, Lovre Bašić, pogađa tricu za najvećih +28 (108:80), da bi utakmica završila rezultatom 114:87.

Alkar je imao nestvarnu "tricašku večer". Pogodili su gosti 17 trica iz 31 pokušaja što je 54% uspješnosti. Domaće je u pobjedi predvodio Lovre Bašić s double-double učinkom od 26 koševa i 12 asistencija. Double-double učinak imao je Imran Polutak koji je ubilježio 19 koševa uz 11 skokova, dok se kapetan Hrvoje Vučić zaustavio na 16 koševa. Alkar je u svojim redovima imao čak sedam igrača s dvoznamenkastim učinkom. Kod Zaboka najefikasniji je bio Lukša Buljević s 24 koša, dok se Robert Eugene Glasper zaustavio na 15 koševa i 8 asistencija. Svakako valja istaknuti dobar učinak Antonića koji je postigao 10 koševa.

Zabok sada ovisi o drugima i jedini izlaz su mu porazi Gorice ili Alkara, pod uvjetom da slavi u zadnjem kolu protiv Bosca.

ALKAR - ZABOK 114 :87 (31:22, 26:19, 27:28, 30:18)
SINJ: GŠD Ivica Glavinić-Ićo, GLEDATELJA: 500, SUCI: Vovk, Hordov i Vukušić.
ALKAR: Bašić 26 (2-3), Marić 12 (2-2), Vojedilov 2, Polutak 19 (3-5), Peevy 11, Svalina 12, Bibbs 11, Vučić 16 (2-2), Jukić 5. TRENER: Luka Žitko
ZABOK: Martinko, Tomić 2, Buljević 24 (2-2), Stojanović, Črnjević 9 (3-3), Tomas 8 (2-2), Perović 4, Bond 13 (4-6), Antonić 10, Glasper 15 (4-4). TRENER: Domagoj Kujundžić