Gaj do pobjede i s igračem manje

3. NL – centar: 29. kolo: Gaj Mače – GSNK Mladost Petrinja 4:2

Gaj Mače je u 29. kolu 3. NL centar dočekao Mladost iz Petrinje. Ova je utakmica stigla nakon dva uzastopna poraza Gaja, pa iako nema neke panike oko samog plasmana, jer je ono više-manje čvrsto u sredini ljestvice, pred domaćim navijačima očekivala se pobjeda. Inače, već u tjednu Gaj je gostovao u 28. kolu kod Trešnjevke i izgubio je 1:2. Domaćini su svoje golove zabili već u prvoj četvrtini utakmice, praktički su u pet minuta riješili pitanje pobjednika. Vladimir Burić doveo je domaćine u vodstvo u 18. minuti, da bi Karlo Josipović u 23. minuti pogodio za 2:0. U nastavku Mario Brlečić uspio je smanjiti u 57. minuti, pogodivši za konačnih 2:1. Inače, Gaj je od 16. minute imao igrača više, pa je šteta da to nije iskoristio. Stoga se u nedjelju na domaćem terenu očekivala pobjeda protiv gostiju iz Petrinje, koja u zadnje vrijeme bilježe sve bolje rezultate.

Već u prvih 45 minuta preokret Gaja

Gaj je prvih 4 minute kontrolirao loptu, a gosti su u 5. minuti iz prvog napada poveli. Domaća obrana je doslovce zaspala, lopta je došla u for Ivici Alapiću, koji izlazi sam na golmana Mislava Janka Tora, prolazi pored njega i mirno pogađa za 0:1.

Gaj nakon primljenog gola opet ima inicijativu i u 19. minuti izjednačavaju. Golu je prethodila prilika. Marko Pranjić je ubacio s desne strane, a Tomislav Haramustek se borio sa tri igrača, koji ipak nekako izbijaju u korner. Iz kornera ubacuje Krunoslav Sedak, lopta dolazi skroz na drugu stativu gdje je sam ostao Mario Brlečić i glavom pogađa za 1:1. U 22. minuti Haramustek puca sa 25 metara malo preko gola.

Nažalost oko 30. minute nepotrebno dolazi do dizanja tenzija, a tome je baš kumovao sudac Zvonimir Radinić. Kod slobodnog udarca za Gaj doista nije odmjerio 9 metara, a na reakciju Mazalovića odmah izvukao žuti karton. No, posebno je zasmetalo što  nakon toga nije ponovio udarac iako su dva igrača gostiju izašla debelo prije udarca. Već minutu kasnije za goste iz slobodnjaka dobro puca Luka Vranić ali Tor sjajno brani. No, u 35. minuti Gaj dolazi do vodstva. Luka Gajski se probio po desnoj strani, dao kratko za Pranjića, koji ulazi u kazneni prostor i precizno pogađa za 2:1. Do odmora prilika nje bilo, Gaj je kontrolirao utakmicu i otišao na odmora sa zasluženim vodstvom.

Gosti izjednačili, Gaj sa igračem manje ipak do pobjede

Nastavak sa dva pokušaja otvaraju domaćini, oba u 49. minuti. Prvo Brlečić puca iz slobodnog udarca sa 20 metara u živi zid, a u nastavku akcije iz gužve pokušava Haramustek, ali obrana nekako otklanja. U 61. minuti dobra lopta na Gajskog u kazneni prostor i dobar udarac iz prve, no golman Patrik Gugec brani. No, u 68. minuti voda na mlin gostiju, Anes Handanović je bježao Postonjskom, ostali su jedan na jedan, moguće da se napadač poslužio i rukom, no suci nisu reagirali, ali jesu kada nakon dvoboj Handanović pada na rubu kaznenog prostora. To je penal za goste i drugi žuti za kapetana domaćina. U 70. minuti iz penala za 2:2 zabija kapetan Ivan Lovrić

U 73. minuti Lovrić je zaprijetio iz igre s desne strane, ali Tor odlično brani. U 79. minuti dobra šansa za Gaj. Mazalović je izborio jednu loptu na centru, dao desno za Gajskog, koji prolazi i daje povratnu za Dina Cvrtilu, no Vranić u zadnji čas izbija loptu ispred njega. Na drugoj strani u 80. minuti s lijeve strane dobro puca Antonio Hrnčević, ali ipak preko gola. U 82. minuti nakon kornera za Gaj s lijeve strane, lopta odlazi na desnu, vraća ju Cvrtila i to u gol, ali Boris Baniček glavom spašava gol na crti.

U 85. minuti Tomas Vukadin glavom izbija loptu iz svojih 20 metara, uslijedio je dobar prijenos Martina Šabana, pa Cvrtile za Gajskog, koji kreće sam na Gugeca, ali nepotrebno pokušava lob sa 35 metara, koji mu ne uspijeva. U 87. minuti još bolja prilika za Gajskog, nakon nekoliko sjajnih dodavanja, ostao je sam na 7-8 metara, ali umjesto da puca, pokušava se okretati i gubi loptu. U kontri opasnost da zabiju gosti, no Luka Kožić je iskosa s desne strane pucao pored gola. No, u drugoj minuti nadoknade Gaj ipak dolazi do sva tri boda. Korner je izveden povratnom loptom na Cvrtilu, koji sjajnom varkom vara Marka Papilovića, koji ga pomalo naivno ruši, a sa 11 metara siguran je Haramustek za 3:2. No, to nije sve. Brlečić je sa klupe zaradio crveni karton, zbog prigovaranja pomoćnom sucu. Po, njegovom izlasku u trećoj minuti nadoknade gosti izvode loptu s centra i doslovce ju predaju Šabanu, koji izlazi sam na Gugeca i pogađa za konačnih 4:2. Zaslužena pobjeda Gaja, koja je došla nepotrebno u pitanje, ali ipak na kraju nije izostala

3. NL – centar 29. kolo

GAJ MAČE – GSNK MLADOST PETRINJA 4:2 (2:1)

SUCI: Radinić, Sušanj, Jurčević, GLEDATELJA: 200

STRIJELCI: 0:1 Alapić 5', 1:1 Brlečić 19', 2:1 Pranjić 35', 2:2 Lovrić 70' 11m, 3:2 Haramustek 90+2' 11m, 4:2 Šaban 90+3'

GAJ: Tor, Brlečić (56' Cvrtila), Pranjić (71' Deak), Postonjski, Haramustek, Gajski, Sedak (81' Vukadin), Baneković, Mazalović, Krpanec, Josipović (81' Šaban); trener: Marijan Glavica

GSNK MLADOST PETRINJA: Gugec, Pipalović, Lovrić, Perić (46' Hrnčević), Kožić, Handanović (89' Mioković), Miočinović (46' Šipuš), Alapić, Vranić, Marović, Baniček; trener: Ivica Vidović