Straža uvjerljiva

4. NL – središte skupina A: 2. kolo: Straža – Vojnić 95 4:1

U 2. kolu 4. NL središte skupina A Straža je dočekala Vojnić '95. Nakon poraza kod Poleta (SK) u 1. kolu i velikog nezadovoljstva suđenjem, Straža je kod kuće željela pobjedu. Vojnić je pak sezonu otvorio pobjedom protiv Stubice, pa je mogao u ovu utakmicu rasterećeno. Utakmica počela pritiskom Straže koja je u otvaranju stvorila dvije velike prilike. U prvoj Ivan Firer poslužuje Matiju Biruša koji loše prima i dobra situacija pada u vodu. A u 14. minuti David Janžek ubacuje sa strane lopta preskače gostujuću obranu, Firer ostaje sam, smiruje loptu, međutim sa 5 metara puca preko gola. Nakon toga Vojnić preuzima laganu inicijativu te prijeti uglavnom dugim loptama. U 28. minuti dobra prilika za goste, Kristijan Sušilović puca sa ruba kaznenog prostora međutim Goran Malogorski odličnom obranom spašava domaćine. Domaćin dolazi u vodstvo u 36. minuti. Vidićek ostavlja loptu za Firera koji odigrava dupli pas sa Janžekom, lopta dolazi do Biruša koji sa vrha kaznenog prostora neobranjivo pogađa suprotan kut za 1:0 na semaforu. U 44. minuti već je 2:0. Vidićek je srušen na rubu kaznenog prostora. Domaćini traže penal, no sudac Kožar uz pomoć drugog pomoćnog suca Grabušića pokazuje da je prekršaj bio izvan kaznenog prostora. Iz slobodnog udarca Firer fantastično pogađa suprotne rašlje i ostavlja golmana Christiana Manjerovića bez šanse. Tako Straža na odmor odlazi sa vodstvom 2:0  i može biti zadovoljnija rezultatom nego igrom. Drugo poluvrijeme gosti preuzimaju inicijativu, međutim ne stvaraju izražene šanse. Najbolju priliku imaju u 63. minuti kada Mirko Brkić sa 25 metara puca iz slobodnog udarca Malogorski odbija loptu, Igor Tutić dolazi prvi do nje međutim Malogorski odličnom obranom drži prednost Straže na dva razlike. U 75. minuti rješenje utakmice, Požrtvovni Janžek osvaja jednu loptu prolazi sa njom po desnoj strani te poslužuje Vidićeka koji sa 10tak metara šalje loptu u praznu mrežu za 3-0. U 78. minuti još jedna dobra prilika za Stražu, Tim Travnikar izvodi aut daje za Vidićeka koji sa 20 metara puca iz voleja međutim lopta odsjeda na stativi. U 81. minuti Vidićek ipak dolazi do drugog pogotka na utakmici. Obrana gostiju ostala je visoko, Vidićek na centru odigrava dupli pas sa Firerom izlazi sam pred vratara te mirno zabija za 4:0. Vrlo dobar dojam domaći su malo pokvarili u 88. minuti kada Sušilović nakon kontre lijepo pogađa za 4:1. Na kraju zaslužena pobjeda domaćina koji su dobrom predstavom razveselili domaće navijače. U zahtjevnoj utakmici moramo pohvaliti odlično suđenje sudačke trojke. U 3. kolu Straža će na gostovanje kod Španskog.

4. NL – središte skupina A, 2. kolo

STRAŽA – VOJNIĆ 95 4:1 (2:0)

SUCI: Kožar, Petriško, Grabušić       GLEDATELJA: 100

STRIJELCI: 1:0 Biruš 36', 2:0 Firer 44', 3:0 Vidiček 75', 4:0 Vidiček 81', 4:1 Sušilović 88'

STRAŽA: Malogorski, Gajster, Firer, Kantolić (76' Križanec), T. Travnikar (84' Boršić), Janžek, Vidiček, Mikša (46' Peček), M. Čuček (60' Rafaj), G. Čuček, Biruš; trener: Robert Varjačić

VOJNIĆ 95: Manjerović, Kalem (77', Jagodić), Stanić (70' Lučić), Omeragić, Matanić, Tutić (77' Martinović), Brkić, Jurić (46' Starčević), Sušilović, Josipović (84' Komšić), Valentić (70' Ljevar); trener: Muhamed Seferagić