Straža sredila i Blato

4. NL – središte skupina A: 27. kolo: Straža – Blato 2:0

U 27. kolu 4. NL središte skupina A Straža je dočekala Blato. Nakon što je u 25. kolu nanijela prvi poraz Brezovici, pa osovjila bod kod Tondacha, i tako prvo jedne pa druge skidala sa drugog mjesta, Straža je i treću utakmicu zaredom igrala protiv drugoplasirane ekipe s ljestvice, ovaj puta Blata. Domaćini su stoga i ovaj puta željeli pobjedu i dodatno se udaljiti od Vojnića '95. Početak utakmice dao je nagovijestiti da je Straža u dobroj formi i da se diže. Već u 7. minuti lopta na Alena Neskića, koji daje u sredinu, gosti ne izbijaju kvalitetno, pa lopta dolazi do Lovre Pavića koji daje povratnu Neskiću na 11 metara, koji udarcem već svladava vratara Dominika Turčića, međutim na crti Leon Lipovac izbija u aut. Gosti su imali posjed, ali bez ijednog ozbiljnog udarca na vrata Leona Majera. Domaćini su poveli u 22. minuti. Nakon kornera lopta dolazi do Neskića koji sa lijeve strane daje na pet metara. Tamo Goran Čuček želi primiti loptu, ona mu bježi dolazi do Davida Janžeka koji puca, Turčić brani, a lopta se odbija se od gostujućeg igrača u mrežu za zasluženo vodstvo domaćih. Nastavili su domaćini sa pritiskom posebno je raspoložen bio Neskić na lijevoj strani kojemu je 2-3 dobra udarca obranio odlični Turčić. Na poluvrijeme se otišlo sa zasluženim vodstvom domaćih. U nastavak bolje ulaze gosti koji su u prvih 10-tak minuta Stražu pritisnuli u njihovu polovicu, ali bez izgledne šanse. Najbolju priliku gosti imaju u 60. minuti kada Borna Rebić sa 30-tak metara odlično puca međutim Majer odlično brani i odbija u korner. Nakon kornera odlično je ubacio Marcelo Suden, čiju loptu Majer odbija u prečku. Domaćini su čekali svoje prilike iz polukontre i kontre. U 67. minuti odlična lopta Viktora Berama na Neskića koji prsima spušta Vidićeku koji se oslobađa Filipa Tonkovića zatim lažnjakom gura kroz noge Lipovcu odlično lijevom puca sa 10tak metara međutim još je bolja obrana Turčića. I u 76.minuti rješenje utakmice odlična lopta Berama za Ivana Firera u prostor koji ulaze sa desne strane, kada su svi očekivali povratnu za Vidićeka, Firer si je gurnuo loptu i mirno pogodio u drugi kut nemoćnog Turčića. Nakon primljenog pogotka gosti su i dalje pokušavali kroz pas igru doći do gola domaćih međutim bez prave prilike. Domaćini su mogli pobjedu potvrditi sa još nekim pogotkom, međutim Vidićek i Neskić nisu bili učinkoviti. Vrijedna pobjeda Straže koja je u dobroj formi, u zadnja kola skupili su 10 bodova igrajući protiv vrlo dobrih momčadi sa vrha tablice. U 28. kolu Straža ima još veći izazov jer gostuje kod prvaka Golubovca.