Straža dva puta vodila, na kraju svakome po bod

4. NL – središte skupina A: 26. kolo: Tondach – Straža 2:2

U 26. kolu 4. NL središte skupina A zagorski derbi odigran je u Bedekovčini, gdje je Tondach dočekao Stražu. Iako je Tondach u utakmicu ušao sa 2. mjesta, a Straža je bliže dnu, to sa na početku utakmice nije vidjelo. Straža je krenula napadački i agresivno, i prvu priliku ima već u 7. minuti kada Ivan Firer gura Alena Neskića u for, ovaj prolazi golmana Leona Volodera i puca međutim i zadnji čas vratar domaćih uspijeva uklizati i izbiti loptu. U 14. minuti nova sjajna prilika za Stražu. Neskić na asistenciju Borne Vidićeka izbija sam pred Volodera koji je bio neodlučan u izlasku, međutim odličnom obranom čuva Tondach. Domaćini su prvi put zaprijetili iz kornera u 18. minuti međutim Karlo Bobinec glavom prebacuje mrežu iza gola. Straža je do zasluženog vodstva stigla u 20. minuti. Vidićek je primio loptu i dodao do Firera koji se oslobađa čuvara i daje Vidićeku koji izlazi sam pred Volodera i mirno pogađa za 1:0. Zasluženo vodstvo Straže koje je moglo biti i veće. Tondach se nakon pogotka budi, najistaknutiji je bio Karlo Frtalj međutim bez neke posebne prigode.  Domaćini dolaze do izjednačenja u 34. minuti nakon auta Kovjanića, Frančina je sa strane htio ubaciti međutim njegov ubačaj odlazi preko noge i odsjeda u rašljama nemoćnog, do tog trenutka nezaposlenog Leona Majera. Igra se malo primirila i kad se čekao kraj poluvremena odlična akcija gostiju. Na sredini je Viktor Beram osvojio loptu, dao u for Galu Gajsteru, koji prolazi i daje povratnu za Vidićeka koji svojim drugim golom i šestim u zadnja tri kola donosi novo vodstvo gostima. Bilo je to u 42. minuti. Tako se na odmor otišlo sa 1:2.

U završnici Tondach do boda

U drugo poluvrijeme domaćini ulaze sa dvije promjene. Iz igre su izašli David Kovjanić i Matija Bartolec, a ušli Loren Jurina i Filip Merlin. Domaćini su preuzeli posjed međutim opet su gosti bili opasniji iz tranzicija. Prva prava prilika bila je u 57. minuti kada nakon slobodnog udarca sa strane Jan Kodelić skače sam i lopta prolazi tik uz vratnicu gola Volodera. Nakon par minuta ista situacija Filip Rafaj ubacuje Kodelić nečuvan skače međutim završnica opet pored gola. Domaćini su zaprijetili u 64. minuti. Frtalj je probio desnu stranu dao oštru loptu u sredini međutim Kodelić odličnom reakcijom otklanja opasnost. Odličnu je priliku imao i Marko Mlinarić, nakon ubacivanja Ivana Boseca, ali se na nekih 10 metara malo spetljao i iz vrlo izgledne pozicije pucao u blok. Domaćini su sve više pritiskali, a gosti čekali kontre. Najbolju priliku su imali u 79. minuti kada nakon izgubljene lopte Rafaj ne daje Vidićeku koji bi izašao sam, već na stranu za Davida Janžeka koji ubacuje međutim Jurica Hendija je na pravom mjestu. U 83. minuti Firer izvodi slobodan udarac, ubacuje do Gorana Čučeka koji sa dva metra puca. Voloder brani, no na odbijenu loptu natrčava Neskić i šalje ju u mrežu. No, radost gostiju prekida zastavica u zraku. Dosuđeno je zaleđe na očaj gostiju, koji se nikako nisu slagali s tom odlukom. Ubrzo nakon toga, u 85. minuti Tondach dolazi do izjednačenja. Duga lopta upućena je u gostujući kazneni prostor, Kodelić ne čisti dobro, dolazi do Mlinarića koji daje povratnu na Frančinu koji sa 18 metara odlično pogađa donji desni kut Majerovog gola. Nakon gola Frtalj pokušava za domaćine, ali bez uspjeha, a u samoj završnici i Merlin glavom puca pored gola. Tako svatko ipak osvaja po bod, u ovoj zanimljivoj utakmici.