Straža do boda u Blatu

4. NL – središte skupina A: 12. kolo: Blato – Straža 2:2

• Goran Čuček

Goran Čuček

U 12. kolu 4. NL središte, Straža je gostovala kod Blata. Nakon što je u zagorskom derbiju protiv drugog na ljestvici Tondacha osvojila bod, bez prevelikih očekivanja Straža je krenula put Blata. Naime nije bilo lako složiti momčad s obzirom na ozljede (Tim Travnikar, Dennis Krsnik, Niko Kramarić), kartone (Borna Vidiček, Gal Gajster, Mislav Čuček) i ili poslovne obveze (Nejc Travnikar). Tako je trener Robert Varjačić krenuo sa tri juniora Žan Mikša, Marko Boršić i Luka Bračun. Domaće Blato na početku je preuzelo inicijativu i kontrolirano imalo loptu u svom posjedu međutim bez konkretnih prilika. Straža se postavila u defenzivni blok i pokušavala kontrama. Odmah na početku utakmice u 6. minuti  im je uspjela kada David Janžek probija lijevu stranu šalje nisku loptu na jedanaest metara gdje Matija Biruš prodaje lažnjak svom čuvaru i sa lijevom slabijom nogom zakucava loptu pod prečku i Straža vodi 1:0. Nakon toga igralo se deset minuta bez šansi na sredini terena sve do 16. minute, kada domaći preko boka probijaju stranu i na odlično nabacivanje natrčava Lovro Čilić i glavom zakucava loptu u gol. Rezultat je 1:1. U 25 minuti Straža dolazi do novog vodstva.  Biruš ovaj puta probija desnu stranu ubacuje, a Janžek glavom posprema loptu u gol i Straža vodi 1:2. U 33 minuti u jednoj situaciji neopreznim startom u šesnaest metara Žan Mikša čini prekršaj i to je kazneni udarac za domaćine. Domaći izvode kazneni udarac uz samu stativu ali najbolji igrač susreta Krunoslav Drašković odlično brani i odvodi Stražu na poluvremenu do prednosti. Drugo poluvrijeme domaći stvaraju pritisak i stvaraju poluprilike međutim Straža se dobro brani ,sve do 76 minute kada na jednu dubinsku loptu iza zadnje linije Straže dolazi domaći napadač, Drašković izlazi na njega i u proklizavanju izbija loptu međutim sudac je vidio kao prekršaj za kazneni udarac .Ovaj puta Čilić je siguran i to je 2:2. Blato kreće na sve ili ništa i pritiskom na suca (tijekom cijelog susreta) pokušava preokrenuti susret u svoju pobjedu, Straža se odlično brani i ima još dvije izgledne prilike koje Matija Biruš i Niko Peček nisu pretvorili u pobjedu. Već u sučevoj nadoknadi Blato je ostalo sa 10 igrača, nakon što je zbog psovanja isključen Marcelo Sude, što je samo potvrdilo veliku nervozu domaćina. Da je netko Straži prije početka susreta ponudio bod obje ručke bi ga prihvatili, međutim kako se utakmica odvijala mogu žaliti za sva tri boda, ali na kraju su zadovoljni što sa gostovanja odlaze neporaženi. U slijedećem kolu Straža u zagorskom derbiju dočekuje vodeći Golubovec.