Split uvjerljivom pobjedom u Zaboku potvrdio "dvojku" pred doigravanje

Utakmica posljednjeg 10. kola Lige za prvaka između Zaboka i Splita završila je rezultatom 57:80. Pred utakmicu Zabok je ostao bez svog najboljeg strijelca Lukše Buljevića, a od prije "u stroju" nisu Jacović i Gunjina. Da nevolja za domaće bude veća ozlijedio se i Vručinić koji je odlično otvorio utakmicu s 8 koševa. Tako "okrnjeni" Zabok nije mogao parirati jakom i čvrstom Splitu.

Nakon dvije trice Ukića u 9. minuti Split dolazi do prvog opipljivog vodstva (13:22) i tjera Vulića na minutu odmora. Na kraju prve četvrtine rezultat je bioi 18:25, da bi Zabok odlično otvorio tri uvodne minute druge četvrtine i serijom od 7:0 i približio se na -2 (23:25). Naravno minutu odmora tada je s druge strane pozvao Subotić, Split je pojačao i obranu i napad, Zabok je do kraja četvrtine postigao samo dva koša, a Split 16, pa se na "veliki odmor" otišlo rezultatom 27:41.

Početkom treće četvrtine sedam koševa nanizao je Čampara, pridružio mu se i moćni Runjić, pa je Split u 24. minuti prvi puta prešao granicu od 20 koševa viška (33:54). Domaći su se borili koliko su mogli, ali Splićani su bez većih problema priveli utakmicu kraju i potvrdili drugo mjesto pred play-off. Spomenimo da je u samoj završnici utakmice atraktivni Runjić dobio aplauz domaće publike za dva vrlo atraktivna zakucavanja.

Kod domaćih s 15 koševa i 6 skokova istaknuo se Lovro Buljević, dok Veljko Budimir postigao 11 koševa uz 5 skokova. Prvo ime utakmice i gostiju bio je Lovre Runjić s 19 koševa i 5 skokova, odlično je odigrao i Sani Čampara koji je postigao 15 koševa uz 4 asistencije, a već legendarni Roko Leni Ukić zaustavio se na 13 koševa i 5 asistencija.

ZABOK - SPLIT 57:80 (18:25, 9:16, 12:19, 18:20)
ZABOK: Martinko, Levanić-Kutni 9 (2-2), Lu. Buljević, Brocić 2, Vručinić 8, Črnjević 4 (2-4), Budimir 11 (0-1), Lo. Buljević 15 (2-2), Ćutuk (0-2), Antonić 3, Jurič 5. TRENER: Jakša Vulić
SPLIT: Perković 8 (3-4), Kedžo, Runjić 19 (2-3), Žganec 5, Ukić 13, Vuko 3, Čampara 15 (2-2), Jukić 6 (0-1), Bajo, Kovačević 9, Jones 2. TRENER: Srđan Subotić