Rutinska i uvjerljiva pobjeda Zaboka u gostima

Zabok je rutinski dobio utakmicu 20. kola FAVBET Premijer lige košarkaša Hrvatske u gostima kod Bosca. Na kraju je bilo 25 razlike (65:90) za igrača Ivana Tomasa koji su tako stigli do svoje devete pobjede.

Domaći su optimistično otvorili i nakon trice Bunna stigli do +5 (7:2) u 2. minuti utakmice. Zabok je polako počeo dolaziti u pravi ritam, odlično je igrao Rebić koji u 9. minuti zakucava za prvo dvoznamenkasto vodstvo gostiju (17:27), a istim je rezultatom završila prva četvrtina.

Uspio se Bosco tri i pol minute prije kraja druge četvrtine koševima Katanovića i Bunna spustiti na samo -3 (35-38), no u samoj završnici Zabok je stavio u brzinu više i nakon trice Buljevića gotovo sa sirenom na „veliki odmor“ je otišao s 11 koševa viška (39:50).

Nastavak je odlično otvorio Sikirić i Zabok je u 22. minuti već na +15 (39:54). Nakon Sikrića nekoliko je odličnih napadačkih akcija odigrao Cinac, da bi Rebić košem u 29. minuti prvi puta doveo Zabok na +21 (48:69). U zadnjih deset minuta ušlo se rezultatom 50:71.

Bilo je jasno da je utakmica završena, bilo je samo pitanje s koliko će razlike Zabok dobiti ovu utakmicu. Trener Tomas u zadnoj je četvrtini dao priliku mladom nadarenom Borovčaku, koji je solidno iskoristio svoje minute. Na kraju Bosco-Zabok 65:90.

Za samo 17 minuta provedenih na parketu Dino Cinac bio je najefikasniji u redovima Zaboka. Postigao je 16 koševa uz 5 skokova i 4 asistencije. Antonio Sikirić i Nickolas Neal postigli su po 15 koševa, s time da je Sikirić još 8 puta uspješno skočio, a Neal podijelo 5 asistencija. Najbolju valorizaciju ipak je imao raspoloženi Rebić koji je postigao 14 koševa, uz 5 skokova i 6 asistencija, dok se Lukša Buljević zaustavio na 13 koševa i 5 skokova.

Domaće je s 15 koševa i 4 asistencije predvodio Emanuel Bunn, dok je nadareni Borna Katanović, još uvijek kadet, postigao 13 koševa.

BOSCO – ZABOK 65:90 (17:27, 22:23, 11:21, 15:19)

ZAGREB: SŠB Pepsi Božić, GLEDATELJA: 100, SUCI: Gracin, Hartman i Muhvić.

BOSCO: Bubalo 3, Kos 6 (2-2), Ivanković 2 (0-1), Katanović 13, Bunn 15 (1-2), Krapić 8, Pavković 5 (1-3), Petranović, Ćosić, Lukić 9 (2-6), Vargek, Njegovan 4. TRENER: Ante Samac

ZABOK: Sikirić 15 (3-4), Neal 15 (2-2), Cinac 16 (3-5), Šustić 2 (2-2), Savić 7, Črnjevi 6 (0-2), Rebić 14, Borovčak, Cvitanović 2, Buljević 13. TRENER: Ivan Tomas