Preporođeni Zabok izborio važnu gostujuću pobjedu

U zanimljivoj i napetoj utakmici 7. kola FAVBET Premijer lige, preporođeni Zabok nakon pet uvodnih poraza izborio je drugu uzastopnu pobjedu i to u gostima kod DepoLink Škrljeva u Kostreni. Sasvim zasluženo. Zabok je imao plan, ostao je "hladne glave" u uzbudljivoj završnici u kojoj su presuđivale nijanse, a one su ovaj puta bile na strani hrabrijeg i agresivnijeg Zaboka. O izjednačenosti utakmice možda najbolje govori i činjenica da su tri od četiri četvrtine završile izjednačenim rezultatom, a jednu je naravno Zabok dobio sa četiri koša razlike i to onu prije odlaska na "veliki odmor".

A nije dobro počelo za Zabok. Domaći su na krilima Uljarevića nakon dvije i pol minute igre imali već sedam koševa viška (10:3). No polovicom četvrtine Zabok je prvo nakon polaganja Cinca izjednačio (12:12), a onda i košem Rebića došao do prvog vodstva (12:14), da bi prva četvrtina završila rezultatom 22:22.
Domaći su tricom Barta u 14. minuti došli do +5 (30:25), no Zabok se vrlo brzo probudio. Nekoliko dobrih napadačkih akcija imao je Owens, u samoj završnici druge četvrtine dobro je reagirao i Cvitanović, a na "veliki odmor" Zabok je otišao s četiri koša viška (42:46).

Treća četvrtina igrala se praktički koš za koš. Šarić je uspio u 23. minuti dovesti domaće do minimalnog vodstva (49:48), no u zadnjih deset minuta ušlo se s prednošću Zaboka od četiri koša (56:60).
Na ulasku u zadnjih deset minuta odlično je s pet uzastopnih koševa reagirao Antonić, da bi Rebić i Sikirić priskrbili Zaboku osam koševa viška (67:75) pet minuta prije kraja. Stvari su se malo počele komplicirati kada je Taylor minutu i 50 sekundi prije kraja položio za 77:78. Zabočani nisu gubili glavu. Tricama su odgovorili Rebić i Savić, odlično je jednom položioi Cinac, da bi u samoj završnici s linije slobodnih bacanja Savić postavio konačnih 85:89 za veliko i zasluženo slavlje Zaboka.

Prvo ime utakmice i Zaboka u ovoj utakmici nedvojbeno je bio Antonio Sikirić s double-double učinkom od 18 koševa (trice 3/3), 11 skokova i 5 asistencija uz valorizaciju 28. Odličan je bio i Bruno Rebić s 15 koševa bez promašaja iz igre. Dino Cinac upisao je 12 koševa uz 6 skokova, a Emil Savić zaustavio se na 13 koševa.
Domaće je s 26 koševa i 4 asistencije predvodio Karlo Uljarević, dok je Viktor Šarić upisao 13 koševa i 9 skokova.
Zabok je sada znatno napredovao na ljestvici i drži sedmu poziciju. U idućem kolu Zabok gostuje na legendarnom Baldekinu koš Šibenika. Bit će to veliki izazov za momčad Ivana Tomasa. U tom će ogledu biti jači za iskunog razigravača Nicka Neala koji je ogled u Kostreni odgledalo s klupe, nakon što je odradio samo dva treninga sa svojim novim klubom.

DEPOLINK ŠKRLJEVO - ZABOK 85:89 (22:22, 20:24, 14:14, 29:29)

KOSTRENA: Sportska dvorana, GLEDATELJA: 250, SUCI: Jovović, Galić i Copić.

DEPOLINK ŠKRLJEVO: Uljarević 26 (8-8), Rajčić 7 (1-2), Gulin 6, Šarić 13 (5-6), Stanojević 9 (4-6), Taylor 6, Bart 9, Šljivarić 5 (3-4), Svoboda 4, Salopek, Rajković. TRENER: Damir Rajković

ZABOK: Sikirić 18 (1-2), Cinac 12, Savić 13 (5-5), Črnjević 7 (1-2), Rebić 15 (2-3), Neal, Damjanić, Tomić 3 (1-2), Šustić, Antonić 5, Owens 10 (4-5), Cvitanović 6 (2-2). TRENER: Ivan Tomas

SLOBODNA BACANJA: Škrljevo: 21/26 (80%); Zabok: 16/21 (76%)
DVICA: 20/36 (55%); Zabok: 26/42 (61%)
TRICA: 8/29 (27%): Škrljevo: (Uljarević 4, Bart 3, Stanojević); Zabok: 7/18 (38%) (Sikirić 3, Savić 2, Antonić, Rebić)
SKOKOVI: Škrljevo: 32 (17+15) (Šarić 9, Taylor 5, Stanojević 4, ...); Zabok: 33 (22+11) (Sikirić 11, Cinac 6, Črnjević 5, ...)
ASISTENCIJE: Škrljevo: 19 (Uljarević 4, Taylor 4, ...); Zabok: 17 (Sikirić 5, Cvitanović 4, Črnjević 3, ...)
VALORIZACIJA: Škrljevo: 91 (Uljarević 23, Šarić 17, Taylor 12, ...); Zabok: 105 (Sikirić 28, Rebić 18, Cinac 15, Savić 11, ...)