Polovičan uspjeh Zaboka

Odigrano 8. kolo I. Hrvatske stolnoteniske lige-zapad

• dario ilijić.JPG

Dario Ilijić

Momčadi Zaboka ostvarila je polovičan uspjeh u 8. kolu I. HSL-zapad. Zabočani su prvo uvjerljivo savladani protiv lidera Marathona (koji ima utakmicu manje od Gorice) s 4:0, a potom su s 4:1 savladali "fenjeraša" Dugo Selo 2.

Protiv Marathona Iijić, Bašić i Martinec u pojedinačnim ogledima nisu stigli dalje od osvajanja seta.

Ekipa STK Marathon je vodeća ekipa lige pa konačni rezultat utakmice i nije iznenađenje. U prvom meču Jalžabetić je bio raspoložen i Dario Ilijić nije mogao više od jednog seta. U slijedećem meču Hrvoje Martinec također bez prave šanse za iznenađenje protiv Nemeca. I Petar Bašić je dobio jedan set protiv Marjanovića i to je bilo sve u pojedinačnim mečevima. Ali u igri parova smo očekivali više, međutim gosti su bili neumoljivi i zabilježili još jednu pobjedu, za njih važnu u borbi za plasman u najviši rang. Ilijić i Martinec pružili su odličan otpor u igri parova, ali gosti su i tu slavili rezultatom 3:2. Unatoč visokom porazu ne može se reći da je Zabok razočarao protiv Marathona.

Protiv Dugog Sela 2 prvu pobjedu za Zabok donio je Ilijić u zanimljivom meču protiv Marića. Bašić je dugo lomio, ali na kraju uspješno slomio Nagya, a Martinec je bio uvjerljiv protiv Šargača. Situacija se malo zakomplicirala pobjedom gostiju u igri parova, ali pobjedu domaćinu donosi Ilijić pobjedom od 3:1 protiv Nagya.

Poslije osam odigranih kola u vodstvu je Velika Gorica s 23 boda ispred Marathona koji ima 21 bod, ali i utakmicu manje. Treći su Srdoči s 20 bodova, koliko ima i trećeplasirani Zabok, ali Zabočani imaju nešto lošiju meč-razliku. Do kraja lige očekuje se borba Velike Gorice i Marathona za naslov, dok će se Zabok sa Srdočima i Duga Resom boriti za treću poziciju.

U idućem kolu 04.03.2023. godine Zabok očekuju gostovanja kod Samobora i Velike Gorice.

STK ZABOK – STK MARATHON Zagreb   0 : 4

Dario Ilijić – Alen Jalžabetić   1 : 3 (6 : 11, 8 : 11, 13 : 11, 3 : 11)

Hrvoje Martinec – Vjekoslav Nemec  1 : 3 (2 : 11, 11 : 5, 5 : 11, 5 : 11)

Petar Bašić – Gabriel Marjanović  1 : 3 (4 : 11, 11 : 7, 7 : 11, 5 : 11)

Dario Ilijić & Hrvoje Martinec – Alen Jalžabetić & Vjekoslav Nemec  2 : 3 (11 : 9, 11 : 13, 7 : 11, 11 : 8, 4 : 11)

STK ZABOK – STŠK DUGO SELO II  4 : 1

Dario Ilijić – Dražen Marić  3 : 1 (11 : 7, 12 : 10, 11 : 13, 11 : 9)

Petar Bašić – Tomislav Nagy  3 : 1 (7 : 11, 12 : 10, 11 : 8, 12 : 10)

Hrvoje Martinec – Benjamin Šargač  3 : 0 (11 : 5, 11 : 7, 11 : 6)

Dario Ilijić & Hrvoje Martinec – Dražen Marić & Tomislav Nagy   1 : 3 (6 : 11, 11 : 6, 9 : 11, 7 : 11)

Dario Ilijić – Tomislav Nagy  3 : 1 (11 : 6, 11 : 3, 7 : 11, 12 : 10)