Pioniri Mladosti osvajači su županijskog kupa i jesenski prvaci skupine A

Lijepi uspjeh omladinskog pogona NK Mladost Zabok

Pioniri zabočke Mladosti sasvim su zasluženo osvajači županijskog kupa. U finalu su na svom travnjaku pobijedili jaku momčad krapinskog Zagorca koja je u svojim redovima imala čak pet igrača koji već igraju kadetsku ligu, dok su Zabočani u svojim redovima imali dva takva igrača. Junak utakmice ili prvi među jednakima bio je Karlo Severin. Ovaj nadareni napadač prvo je već u 5. minuti asistirao Borni Šimagu koji je iz drugog pokušaja savladao vratara Tina Fiketa, a potom je u 70. minuti u sjajnom solo-prodoru nanizao četiri igrača Zagorca i vratara te efektno zabio za konačnih 2:0. Karlu Severinu to je peti pogodak u kupu i najbolji je strijelac ovog natjecanja. Pobjedi Zabočana nema zamjerke, od prve do zadnje minute bili su bolja momčad. -Prije sezone zadali smo si cilj, a to je dvostruka kruna. Pola posla smo napravili, osvojili smo županijski kup, a nakon prvog dijela prvenstva jesenski smo prvaci s maksimalnih 30 bodova iz deset utakmice. Dogovorili smo se da ćemo od početka visoko pritisnuti Krapinčane, zabili smo rani pogodak, a poslije je bilo lakše. Sve čestitke mojim igračima - riječi su trenera Dragutina Roksandića koji odlično vodi ovu momčad.

Stopostotni učinak u prvenstvu

Zabočani dominiraju i u prvenstvu i zasluženi su i uvjerljivi jesenski prvaci skupine A u konkurenciji pionira. U deset odigranih kola, imaju isti broj pobjeda uz gol-razliku 90:3. Uz najbolju obranu u ligi imaju i najbolji napad. Najbolji strijelac Mladosti u ligi je Karlo Severin koji je postigao 20 golova i trenutno je drugi topnik lige. Leon Jadek pridružio je 12, Daniel Kobelščak, Niko Škrlec i Lovro Stepić svaki po sedam, Patrik Lončar postigao je šest golova, Vilim Bašić pet, David Erdelja četiri, Matija Gregurić i Luka Jambrešić po tri, Mateo Fruk, Fran Horvat, Karlo Mladić, Borna Šimag i Borna Tisanić dva puta su se upisali u strijelce, a Alan Filipec, Nikola Kobelščak, Leo Sinković i Niko Tišljarić po jednom. U momčadi Dragutina Roksandića čak je 19 strijelaca, što samo govori kakvu širinu ima, a istovremeno na vratima imao odlične Lea Bivola i Lea Sinkovića. Uz navedene boje pionira Mladosti branili su i Borna Tisanić, Karlo Slunjski, Fran Turk, Martin Vrček, Kristijan Krznar, Josip Matešić, Lovro Bobek i Leon Jadek. - Naš cilj je jasan, želimo u elitnu regionalnu ligu. Imamo kvalitetu, dečki su međusobno velika klapa i iskreno se nadam da ćemo uspjeti u našem naumu - otkriva nam Roksandić.