Odlični rezultati zagorskih klubova

U Garešnici održano PH – savate za kadete i kadetkinje u disciplini assaut

U Garešnici je održano prvenstvo Hrvatske za kadete i  kadetkinje u disciplini Assaut gdje su borci iz naše Županije postigli odlične rezultate osvojivši čak šest zlatnih medalja.

Tako su  iz Savate kluba Krapina prvakinje postale Petra Marija Poslončec - kadetkinja 30-35kg – i  Karla Poslončec - starije kadetkinje 45-50kg – osvojile prvo mjesto i osvojile naslov prvakinja u svojim disciplinama.  Lukas Kantolić - kadeti 50-55kg – i Martin Čavužić - stariji kadet +75kg – osvojili su druga mjesta i naslov viceprvaka Hrvatske. Treća mjesta osvojili su Fran Horvat - stariji kadet 50-55kg –;  Marin Mlakar - stariji kadet 60-65kg -; Petar Cesarec - stariji kadet +75kg -; i Sara Drežnjak - starija kadetkinja 55-60kg.

Savate klub Đidara Zabok nastupio je na prvenstvu Hrvatske u savate boksu, za kadete i kadetkinje sa pet svojih boraca koji su također postigli zapažene rezultate.

Luka Šoštarić je s dvije pobjede u eliminacijskim borbama osigurao finale u kategoriji do 45 kg, gdje je osvojio srebrnu medalju.

Davidu Krajačiću je ovo bilo prvo natjecanje, a u finalu je osvojio srebrnu medalju u kategoriji do 65 kg.

Svoje prvo natjecanje imao je i Viktor Ortović, gdje je u kategoriji do 75 kg osvojio brončanu medalju.

Savate klub Kobra Marija Bistrica nastupio je na PH u Garešnici sa šest svojih boraca  i svi su osvojili medalje. Sebastian Ratkajec mlađi kadet -25 kg zlatnu medalju; Luka Kruhak mlađi kadet -40 kg srebrnu medalju; Marta Juras starija kadetkinja do 40 kg zlatnu medalju; Fran Milošić stariji kadet do 45 kg brončanu medalju; Tomislav Markuš stariji kadet do 50 kg brončanu medalju; Tin Osrećak stariji kadet do 55 kg srebrnu medalju.

Savate klub Stubica postigao je slijedeće rezultate: Patricija Kraljić prvo mjesto do 45kg., Helena Stepan prvo mjesto do 70kg. Ana Peštaj-Trajkov drugo mjesto do 45kg.; Leo Lacković  treće mjesto do 30kg, Borna Mirt treće mjesto do 35kg. i Dorijan Peštaj treće mjesto do 55kg.,