Nova pobjeda Rudara

4. NL – središte skupina A: 25. kolo: Rudar Dubrava Zabočka – Brezovica 2:1

U 25. kolu 4. NL središte Skupina A Rudar DZ je dočekao Brezovicu. Nakon poraza kod Odre, Rudar DZ se želio vratiti pobjedama, protiv Brezovice, koja se bori za opstanak. U tome je i uspio, iako u možda i najmanje dobroj domaćoj predstavi u zadnje vrijeme. No, broje se bodovi. Domaćini su poveli u desetoj minuti. Ivan Batinić je nakon oduzete lopte kroz sredinu odlično proigrao Juraja Tumpića, koji zabija za rano vodstvo. No, Brezovica, koja je stigla sa samo jednom zamjenom, u 24. minuti izjednačava. Nakon auta i nepažnje obrane, Kristian Pavić je pretrčao cijelu obranu, golman Fran Gelo ostao je u među-prostoru, i Pavić pogađa za 1:1. No, na odmor se ipak otišlo sa domaćim vodstvom. U prvoj minuti sučeve nadokande slobodnjak je izveo Tumpić, golman Gabrijel Ružić je obranio, no odbijanac je u gol za 2:1 pospremio Marko Čopec. Na otvaranju nastavka, Nikola Mutak je mogao sve riješiti, kada je, nakon proigravanja od strane Sandra Vincelja izbio sam na Ružića, koji mu brani udarac. Tako je rezultat ostao neizvjestan, ali se ipak do kraja nije mijenjao, pa Rudar dolazi do nove pobjede, kojem se stabilizirao na desetom mjestu. U 26. kolu, već u srijedu Rudar DZ gostuje u zagorskom derbiju kod Ivančice.