Nakon Gorice, u Zaboku su pale i Vrijednosnice Osijek

U vrlo zanimljivoj utakmici Zabok je na kraju slavio sa 7 koševa razlike (85:78), sasvim zasluženo

Prva četvrtina bila je ravnopravna sve do 7. minute (15:13). Tada je Zabok pojačao obranu, odlično je kreirao Tomas, a precizan je bio Smajlagića. Nakon polaganja Lisice sa sirenom Zabok je nakon prve četvrtine imao +12 (25:13), uz 12 koševa Smajlagića, te 5 koševa i 3 asistencije također raspoloženog Tomasa.

U 13. minuti nakon ubačaja Jambrovića i Ćutuka Zabok je već na +16 (29:13). Šestominutni "post" za goste bez koša prekinuo je Kujundžić (29:15). Zabok je već nakon tri i pol minute igre u drugoj četvrtini izašao iz bonusa, što gosti nakratko koriste i smanjuju na 29:19. No tada se budi odlični Smajlagića koji niže pet koševa, pridružuju mu se i Tomas i Lisica i Zabok je u 16. minuti opet na ugodnih +15 (39:24), a na veliki odmor domaći prenose 12 koševa viška (49:37). Smajlagić je do poluvremena upisao već 19 koševa uz 4 skoka, a Tomas 12 koševa uz 5 asistencija. Kod gostiju su u prvom dijelu bolji od ostalih bili bivši "Zabočani", Jordano i Buljević, koji su obojica postigli po 9 koševa.

Zabok je dobro otvorio nastavak i nakon polaganja Črnjevića u 22. minuti ponovno stigao na +16 (53:37). Serijom od četiri trice (2 Sigkounas, po jedna Jordano i Bašić), gosti su se u 27. minuti primakli na samo -1 (58:57), nakon teškog koša Sigkounasa na ulazu u 29. minutu i poveli (60:61). Smajlagića je napustio šut, no srećom krajem treće četvrtine probudio se kapetan Črnjević, koji je uz Tomasa držao zabočki napad. U zadnjih deset minuta Zabok je ipak uspio prenjeti pet koševa viška (68:63).

Na početku zadnje četvrtine Jordano je pribiližio svoju momčad na dva koša zaostatka (68:66), no tu kao da je gostima ponestalo snage. Zabok odgovara serijom od 6:0 (74:66) i u 32. minuti tjera Kujundžića na minutu odmora. Osiječani su se približili na -3 (80:77), tri minute prije kraja, no Jambrović i Anzulović tricom rješavaju pitanje pobjednika (85:78).

Zabok je s 21 košem i 6 asistencija predvodio Luka Tomas, a isti je broj koševa (od čega 19 u prvom poluvremenu) uz 8 skokova i 3 asistencije polučio Sven Smajlagić. U važnim trenutcima zabijao je kapetan Antonio Črnjević, koji se zaustavio na 11 koševa uz 5 skokova i 3 asistencije. Kod gostiju prvo ime bio je Antonio Jordano koji je postigao 26 koševa, a vrlo dobar je bio i Lovro Buljević koji se zaustavio na 15 kšoeva i 11 skokova. Vrlo dobar dojam ostavio je i Grk Alexandros Sigkounas koji je postigao 12 koševa uz 7 skokova.

Moguće su poteškoće u prometu, povremeni zastoji i vožnja u koloni na pojedinim dionicama autocesta, na prilazima turističkih središta duž obale, gradskim prometnicama i obilaznicama te na dionicama cesta na kojima se zbog radova vozi prema privre...