Mladost Zabok dobila zadnji zagorski derbi ove sezone

4. NL – središte 31. kolo: Straža – Mladost Zabok 0:2

U 31. kolu 4. NL središte, na Tijelovo, na rasporedu je bio još jedan zagorski derbi. U Humu na Sutli Straža je dočekala Mladost iz Zaboka. Bio je to posljednji zagorski derbi u 4. NL središte ove sezone, a zanimljivo je da je Straža u njega ušla bez poraza, ali i bez pobjede u svih svojih dosadašnjih 5 zagorskih derbija ove sezone. Stoga je bilo zanimljivo vidjeti, može li i ova utakmica završiti bez pobjednika. Mladosti je to pak bio drugi uzastopni zagorski derbi, jer je kolo prije slavila u Zaboku protiv Stubice. U prvih 45 minuta Straža je imala više od igre pa i 4 konkretne prilike, no Martinec na golu Mladosti bio je sjajan. S druge pak strane, Vedriš se super snašao u 30. minuti pred golom domaćina i sa 10-tak metara s lijeve strane pogodio za 0:1. Mladost je u prvom dijelu imala još jednu izglednu šansu, ali je Drašković obranio udarac Šoštaru. U nastavku slabiji nogomet, manje izglednih prilika, terenska inicijativa Straže, ali ne dovoljna da bi urodila izjednačenjem, nego dapače Vedriš sjajnim udarcem u 6. minuti nadoknade kontu pretvara u konačnih 0:2, pa je tako zadnji zagorski derbi ove sezone u 4. NL središte pripao Mladosti iz Zaboka.