Miris naslova sve je bio jači

1. ŽNL 23. kolo: Golubovec – Pregrada 6:1

U 23. kolu 1. zagorske nogometne lige vodeći Golubovec dočekao je Pregradu. Već jedno vrijeme Golubovec može biti opušten, jer je prednost na vrhu 7 bodova, a ta opuštenost u kombinaciji sa sjajnim sastavom Golubovca iz kola u kolu niže nove pobjede, pa je Golubovec i u ovo kolo ušao još uvijek bez poraza u cijeloj sezoni. A ovaj puta je u goste stigla odlična Pregrada, koja igra vrlo dobro proljeće, ipak sa porazom kolo prije. U prvih 45. minuta vidjeli smo vrlo dobru utakmicu. Golubovec je u vodstvo doveo I. Risek i to nakon što su njegovi suigrači u istoj akciji pogodili dva puta stativu i jednom prečku. No, Kantolić je glavom, nakon ubačaja R. Golubića izjednačio u 32. minuti. Ipak, na odmor Golubovec odlazi sa 2:1. Zabio je prvi topnik lige Vujica iz kaznenog udarca, nakon što je Gorup srušio Mat. Bobeka. I u nastavku zanimljiva utakmica, koju je u 75. minuti riješio Vinceljak, udarcem glavom nakon što se mu se lopta odbila od prečke. U 79. minuti, nakon izgubljene lopte Pregrade, Kuharić je na 35 metara primijetio istrčalog Malarića i prebacio ga za 4:1. U 80. minuti opet nepažnja sad već bitno posrnulih gostiju i na ubačenu loptu s lijeve strane odlično reagira Kresonja i pogađa za 5:1. Još jedna pobjeda Golubovca, nakon koje je miris naslova sve jači. Već u slijedećem kolu može doći i do teoretske potvrde. U 85. minuti Vujica se probija po lijevoj strani ubacuje na drugu stranu, a Leško sa 5 metara pogađa za 6:1.