Minimalna pobjeda Golubovca u zagorskom derbiju

4. NL – središte skupina A: 5. kolo: Golubovec – Stubica 1:0

Jedan od tri zagorska derbija u 5. kolu 4. NL središte odigran je u Novom Golubovcu, gdje je Golubovec dočekao Stubicu.

Nakon što je u srijedu poražen u Bedekovčini, Golubovec se nadao povratku na pobjedničke staze, a Stubica je pak željela gostujućom pobjedom preuzeti primat zagorskih klubova u ligi. U svakom slučaju očekivala se vrlo zanimljiva utakmica.

Od samog početka Golubovec je krenuo agresivnije i bolje, stvorio i neke prigode, no na odmor se otišlo bez golova. U nastavku neraspoložena Stubica ostala je i bez najboljeg igrača Drempetića zbog ozljede, stanje na terenu se nije preokrenulo, i u 78. minuti nakon jednog brzo izvedenog prekida, Kresonja je iz tzv. otpatka zabio za 1:0. R. Kuharić je u 86. minuti pogodio stativu, no Golubovec je sačuvao pobjedu i nakon pet kola drži 2. mjesto na ljestvici.

U 6. kolu čeka ga teško gostovanje kod Zagreba. Stubicu pak čeka novi zagorski derbi, kod kuće protiv Mladosti Zabok.