Minimalan poraz i minimalna pobjeda Gaja

Prošli je tjedan Gaj odigrao dvije pripremne utakmice

Nogometaši Gaja bili su poprilično aktivni prošli tjedan. Osim svakodnevnih treninga u Kašini, uspjeli su odigrati dvije pripremne utakmice i to protiv klubova s kojima se bore u III. HNL-središte. Gaj je prvo u srijedu u Blatu poražen od Karlovca u Blatu rezultatom 1:0, a onda je istim rezultatom savladao Ponikve na igralištu s umjetnom travom u Španskom. Dvije potpuno različite utakmice, na dvije potpuno različite podloge. U Blatu protiv Karlovca utakmica je odigrao na klasičnom travnjaku, koji je opravdao ime mjesta u kojem se igra. Na takvom blatnjavom terenu Gaj nije mogao nametnuti svoj pas igru. Pobjedniči pogodak za Karlovac zabio je Srpak već u 5. minuti, glavom nakon kornera. Nogometaši Vladimira Tuwega imali su više od igre, ali malo je bilo pravih šansi na ovom lošem travnjaku, a uz to je Gaj bio oslabljen za neigranje Maloče, Vukadina i Tomeka zbog lakših ozljeda.

Protiv Ponikvi u Španskom druga slika. Gaj je dominirao većinu utakmice, izuzev zadnjih 20 minuta koje su pripale domaćinu. Pobjednički pogodak za Gaj u nastavku je postigao Haramustek, nakon lijepe akcije u kojoj su još sudjelovali i Brlečić i Maloča.

- Moram biti zadovoljan s ove dvije pripremne utakmice. Žao mi je što Karlovac nije uvažio našu molbu da utakmicu odigramo na umjetnoj travi, što bi više koristilo jednoj i drugoj momčadi. Protiv Ponikvi smo bili brzi, rastrčani i agresivni, imali smo odličan prtok loptu, a takvoj ćemo igri težiti i u prvenstvu - izjavio nam je trener Gaja, Vladimir Tuweg. Njegove igrače ovog tjedna čekaju dvije nove utakmice. Prvo će u srijedu u 17 sati biti gosti Varteksu, a onda bi za vikend trebali odigrati utakmicu protiv Oštrca, kojoj još nije određeno ni mjesto ni termin.

KARLOVAC - GAJ 1:0

GAJ: Bobinec, Postonjski, Deak, Sambol, Šćuric, Brlečić, Haramustek, Benčić, Rihtar, Cvrtila, Kipa. JOŠ SU IGRALI: Horvat, Krpanec, Krznar, Kovačić, Šaban, Čehulić. TRENER: Vladimir Tuweg

GAJ - PONIKVE 1:0

GAJ: Bobinec, Postonjski, Sambol, Vukadin, Deak, Kovačić, Brlečić, Maloča, Rihtar, Cvrtila, Šaban. JOŠ SU IGRALI: Horvat, Krpanec, Šćuric, Tomek, Krznar, Čehulić, Haramustek, Kipa. TRENER: Vladimir Tuweg

(T. Zrinšćak)

Pojačan je promet na gradskim prometnicama i obilaznicama. Na dionicama cesta na kojima su u tijeku radovi moguće su poteškoće u prometu, vožnja u koloni i kraći zastoji. Najava radova za večeras, 25./26. veljače: -od 00:00 do 02:00 sata ...