Mače ostalo neosvojiva tvrđava

Gaj ugostio Bistru

Akteri posljednjeg kola u Maču prikazali su zanimljiv susret u kojem je prvo poluvrijeme pripalo domaćinu, a drugo gostu iz Bistre. Susret je puno bolje otvorio Gaj koji je nakon odličnog dodavanja Šabana realizirao preko Kovačića svoju, od brojnih, prvu priliku za vodstvo.

Nakon toga pritisak Gaja se još povećao te je počeo stvarati brojne prilike pred vratima gostiju kojima je kumovao i vrlo nesigurni Maglica. U 26. minuti Šaban koristi nepotrebno istrčavanje Maglice i pogađa praznu mrežu sa četrdesetak metara udaljenosti od gola, da bi poluvrijeme bilo zaključeno jednim rezantnim udarcem kovača koji neobranjivo sa 18 metara pogađa donji lijevi kut mreže gostiju.

U drugo poluvrijeme Gaj, neočekivano, ulazi s dva nova igrača, iako ekipa u prvih 45 minuta igra dobar nogomet s realizacijom i brojnim prilikama. Dodamo li tome da je domaćin u drugi dio susreta ušao ležernije i opuštenije, nije iznenađenje što su borbeni igrači Bistre preuzeli igru te već u 49. minuti postižu preko Mandića pogodak za smanjenje rezultata uz stalnu prijetnju pred golom Babića koji je je imao dvije - tri odlične intervencije i spriječio još veće smanjenje rezultata.

Ipak, u petoj minuti sudačke nadoknade nije mogao spriječiti pogodak Kukeca  – prekasno za povoljan rezultat Bistre - te je na kraju Gaj ipak upisao  tri nova boda i uz utakmicu manje zasjeo na šesto mjesto prvenstvene ljestvice.

Ovim rezultatom Mače je ostalo neosvojiva tvrđava obzirom da su nogometaši Gaja na svom terenu upisali pobjede i samo dva neriješena rezultata bez poraza.

Gaj – Bistra 3:2

Stadion NK Gaj Mače. Gledatelja: 100. Sudac: Antonio Kožarec ( Samobor ) 7. pomoćnici: Ivan Batušić ( Cvetković ), Dejan Kupres ( Samobor ).

Strijelci: 1:0 Kovačić (4); 2:0 Šaban (26); 3:0 Kovač (43); 3:1 Mandić (49); 3:2 Kukec (90+5 – 11 m).

Gaj: Babić 6,5; Deak 7; Sambol 7; Postonjski 7; Haramustek 6,5; Šaban 7,5 ( 89. Dačnik – Kovačić - ); Komorski 6 ( 68. Mazalović 6,5 ); Ristovski 7; Kovač 6,5; Baneković 6 ( 46. Šoštarić 6,5 ); Kovačić 7 ( 46. Sedak 6,5 ). Trener: Marijan Glavica 6,5.

Bistra: Maglica 5; Lovrić 6; Žagmeštar 6 ( 58. Hlup 6,5 ); Nikšić 5,5 ( 46. Kereša 6,5); Mandić 7; Kukec 7; Bičanić 6,5 ( 83. Gulija - ); Mraković 6,5; Kadrić 6,5 ( 83. Šimrak - ); Ljubić 6; Lovrić 6,5. Trener: Nikola Zrinjski 7.

Igrač utakmice: Martin Šaban.