Borovčak zabio za sva tri boda

4. NL – središte skupina A: 13. kolo: Tondach – Blato 1:0

U 13. kolu 4. NL središte, skupina A Tondach je dočekao Blato. Nakon poraza kod Brezovice, tek drugog ove sezone trebalo se vratiti na pobjedničke staze, jer niti u Brezovici Tondach nije bio loš, ali strijelci nisu imali svoj dan. Od prve minute ove utakmice bilo je jasno da Tondach jako ćeli pobjedu i da pitanje pobjednika želi riješiti što prije. No, opet se može reći da je najveći problem bila realizacija. Jer domaći su od samog početka stisnuli, šanse su se redale, ali ne i golovi, osim u 22. minuti, kada je David Kovjanić dao jednu povratnu loptu, Petar Boronjek propustio loptu, a Franko Borovčak sjajnim i jakim udarcem od prečke pogodio za 1:0. Bio je t pravi eurogol, ali pokazat će se jedini na utakmici. Naime, u prvom poluvremenu šanse su imali i Karlo Frtalj, pa Boronjek glavom, Dario Bosec, Andrija Frančina, a pred kraj poluvremena D. Bosec je sam izbio jedna na jedan sa Kvakanom na golu Blata, ali promašuje, da bi Boronjek sa četiri metra glavom prebacio gol. Tako se na odmor odlazi sa ''samo'' 1:0. U nastavku utakmica se smirila i Tondach je vodstvo sačuvao i priveo utakmicu kraju za još jednu pobjedu i potvrdu sigurnog minimalno drugog mjesta prije pauze. Naime, Tondach za Golubovcem zaostaje četiri boda, a pred Zagrebom ima sedam bodova prednosti. U predzadnjem jesenskom kolu na rasporedu je veliki zagorski i derbi lige, jer se u Golubovcu sastaju Golubovec i Tondach. I još jedan zanimljiv podatak. Tondach će nakon gostovanja u zagorskom derbiju kod Golubovca u zadnjem jesenskom kolu dočekati Zagreb i ako ne izgubi, obilježit će godinu dana od zadnjeg domaćeg poraza. Naime, u zadnjem kolu jesenskog dijela prošlog prvenstva Stubica je slavila 1:0 u Bedekovčini i nakon toga slijedi sjajan niz Tondacha, koji skoro godinu dana ne zna za domaći poraz.