Luka Lešković oprostio se od savatea osvajanjem kupa u assautu

U sportskoj dvorani u Donjoj Stubici održan je Kup Hrvatske u savate discplini assaut

U sportskoj dvorani u Donjoj Stubici održan je Kup Hrvatske u savateu assaut. Ovo natjecanje bit će zapamćeno po odlasku legendarnog  borca Stubice, Luke Leškovića, koji se više neće baviti savateom. Nakon 20 godina bavljenja ovim sportom, niz naslova među kojima je i naslov svjetskog prvaka, Luka je odlučio reći zbogom savateu. Oprostio se osvajanjem kupa u assautu u kategoriji do 75 kg gdje u finalu bio bolji od Matije Kruhaka iz Kobre. Osim Luke Leškovića Stubica ima još dva osvajača kupa, a to su seniori Dario Boroša (-70 kg) i Zdenko Mirt (+85 kg). Helena Beljak osvojila je srebro za Stubicu u kategoriji do 52 kg kod seniorki, dok su u juniorskoj konkurenciji brončani bili Marko Buek (-65 kg) i Dora Lisica-Dolenec  (-52 kg), te senior Marko Haramustek (-70 kg).

Uz srebro Matije Kruhaka, isti je uspjeh za Kobru ostvario i Danijel Kruljec u kategoriji do 80 kg, dok su bronce za Kobru osvojili senior Filip Čukman u kategoriji do 70 kg i junior Lovro Brezovečki u kategoriji do 65 kg.

Ekipno osvajač kupa je SK FC Kovačić iz Varaždina, Stubica je osvojila četvrto, a Kobra šesto mjesto.