Kreće borba za 1. zagorsku ligu
Najava nove sezone 2. nogometne lige
U nedjelju kreće natjecanje u 2. zagorskoj nogometnoj ligi. U ovoj sezoni, u odnosu na prošlu natjecat će se jedan klub manje. Naime, u 1. zagorsku ligu otišli su i Sloga i Zagorec VT, a stigao je Omladinac, pa će ove sezone u 2. zagorskoj ligi igrati 8 klubova i to trokružno. Ono što smo već navikli prošlih nekoliko sezona, na neki način u 2. zagorskoj ligi gledamo dvije borbe, za osvajanje naslova, ali i za plasman u 1. zagorsku ligu. Jer to zbog ispunjavanja ili neispunjavanja uvjeta za nastup u1. zagorskoj ligi nije uvijek ista stvar. Također, već je praksa da iz sezone u sezonu gledamo drugačiji sustav u 2. zagorskoj ligi. Ove sezone vraćamo se na trokružno odigravanje, nakon što smo prošle sezone imalo doigravanje za prve četiri ekipe. Izvan te četvorke ostala je Mladost Belec, koja je imala afirmaciju za plasman u 1. zagorsku ligu. Vrijeme će pokazati koliko Mladost može ove sezone. Iz 1. lige ispao je Omladinac, koji ima iskustava vraćanja odmah po ispadanju. Svakako je jedan od favorita za sam vrh, baš kao i Đalski, koji na kraju krajeva brani naslov osvojen prošle sezone i zasigurno će krenuti na novi. Možda s vremenom i dohvate uvjete za 1. ligu pa krenu i u tu borbu. Prema rezultatima iz prošle sezone Vatrogasac bi trebao biti ekipa koja zatvara četvorku koja bi se mogla boriti za sam vrh. No, naravno, svoje planove imaju i ostali drugoligaši. Radoboj je lani krenuo sa šest bodova minus. Sada kreću od nule i neovisno o broju bodova osvojenim u prošloj sezoni, nekako slutimo da na njih treba ozbiljno računati. Naravno, ostaje vidjeti što mogu i preostale tri ekipe, Toplice, Milengrad 2005. i Desinić, koje u zadnjim sezonama nisu uspijevale ostvariti iskorak u gornji di drugoligaške ljestvice što ne znači da neće netko od njih uspjeti ove sezone. Vjerujemo da nas očekuje još jedna zanimljiva sezona, koja će se ponavljamo, igrati trokružno, a prvo kolo je na rasporedu 28. kolovoza. Kao najzanimljiviji ogled prvog kola izdvaja se onaj u Dubrovčanu, gdje povratnik u ligu Omladinac čeka branitelja naslova Đalski. Vrlo zanimljivo bit će i u Belcu, gdje Mladost dočekuje Radoboj. Vatrogasac će biti domaćin Toplicama, a Desinić dočekuje Milengrad 2005. Utakmice 1. kola se igraju u nedjelju 28. kolovoza u 17.30 sati.
Donosimo parove 1. kola:
|
2. zagorska nogometna liga 1. kolo, 28.08.2022. 17.30 h |
||
|
Brezova |
Vatrogasac |
Toplice |
|
Desinić |
Desinić |
Milengrad 2005. |
|
Belec |
Mladost B |
Radoboj |
|
Dubrovčan |
Omladinac |
Đalski |
Prethodni članak
Sljedeći članak
Tekućina koju bacate u odvod uklanja i najtvrdokorniji kamenac za nekoliko minuta
Sudarila se dva automobila. Četvero ljudi prevezeno u bolnicu
Zlatarski umirovljenici organizirali mini tečaj nordijskoga hodanja
Zagorje: Evo kada stiže pljusak s grmljavinom
Golema buktinja u susjedstvu, stigla i vojska: Radnici su evakuirani - 'Stanje je kritično'
Gradonačelnica Zaboka potpisala važan ugovor: 'Drago nam je što smo ostvarili ovo sufinanciranje'
Sve se mijenja preko noći: ova 3 znaka do kraja lipnja ulaze u razdoblje najveće zarade u životu!
Prometna nesreća: Jedna osoba ozlijeđena, očevid u tijeku
Drama u vikendici: Pijana žena vrijeđala i prebila muža - 'Đubre jedno, prodo si me svima!'
Hokejski savez odgovorio Šimuniću na prozivke o 620.000 eura: 'Svi naši računi su uredno evidentirani'
Održana 11. Noć noćnih leptira
[VIDEO] Zašto pacijenti sve češće biraju EsteticaDent, jedan od najmodernijih dentalnih centara u Zagorju
Želite poslovati u Specijalnoj bolnici Krapinske Toplice? Objavljena dva javna natječaja
Što vaš dom radi svaki dan, a vi to rijetko primjećujete
Opsjedaju vrtove, voćnjake, balkone, prozore i fasade: Stigla je sezona smrdljivih martina, evo kako ih se riješiti
