Klanjec proslavio naslov, uz Zagorec, ispala Mladost Marija Bistrica

1. ŽNL – komentar 27. kola

Odigrano je i 27. kolo 1. zagorske nogometne lige, posljednje kolo, koje je dalo odgovor i na posljednje pitanje, a tko je tko uz Zagorec VT ispada iz lige. Jer, prvak se zna odavno, a to je Klanjec, koji je proslavu organizirao jučer, uz utakmicu zadnjeg kola protiv Inkopa. Rezultat u drugom planu, na kraju 4:1 za Klanjec, koji tako sezonu završava na prvom mjestu sa 67 bodova, čak 18 više od Stubice. Inkop je na trećem mjestu sakupio 43 boda. A u borbi za opstanak odigravala se prava drama, jer su prije zadnjeg kola čak četiri ekipe bile ugrožene i svaka od njih mogla je u nekom raspletu ispasti. Prvo je svoje brige riješilo Oroslavje, koje je već nakon 45 minuta vodilo kod Zagorca VT 4:0. Oštrc je već u prvoj minuti poveo kod Jedinstva, ali do odmora domaćini izjednačavaju, a vrlo brzo u nastavku dolaze do vodstva i drže kontrolu, na kraju pobjeđuju sa 3:1. Prava drama se pak vodila u borbi između Radoboja i Mladosti MB. Radoboj je morao imati barem bod više za opstanak. No, Pregrada je povela u Radoboju, nakon čega domaćini promašuju penal, ali u 40. minuti ipak izjednačavaju. U Mariji Bistrici istovremeno Stubica vodi sa 2:0, a Mladost promašuje zicer. No, u nastavku u samo 11 minuta Mladost se vraća i dolazi na 2:2 i u tom trenutku ima opstanak. No, u 83. minuti J. Benko zabija prekrasan gol, koji je izazvao i malo kontradikcija, jer je lopta doslovce probušila mrežu i na neobičan se način dobila van, pa je dobru minutu vladala neizvjesnost, no gol je ipak postignut i priznat i značio je da Mladost seli u 2. zagorsku ligu. Radoboj je ostao na 1:1, i to je bilo dovoljno, a Mladost je ta koja će uz Zagorec VT sljedeće sezone igrati 2. ŽNL. Na koncu Oštrc je na četvrtom mjestu sa 38 bodova, Pregrada je peta sa 36, a na šestom i sedmom mjestu su Jedinstvo i Oroslavje sa po 34 boda Radoboj je završio na osmom mjestu sa 32 boda, Mladost MB je deveta sa 31, a Zagorec VT zadnji sa 16 bodova.

1. zagorska nogometna liga: 26. kolo