Klanjec izgubio u nadoknadi

4. NL – središte skupina A: 14. kolo: Špansko – Klanjec 4:3

• Vladimir Brlek

Vladimir Brlek

U 14. kolu 4. NL središte, skupina A Klanjec je gostovao kod Španskog. Teren težak za igru, ali utakmica odlična i kako kaže sam trener Klanjca Dragutin Tomašković ona tzv. infarktna, kad u završnici 30 sekundi odluči od putu od eventualne pobjede do poraza.

Na odmor Klanjec sa 0:2

Klanjec je odigrao odličnih prvih 45 minuta i zasluženo vodio. Bila je to tipična gostujuća utakmica Klanjca, sa čvrstim blokom i brzim otvaranjima, što je u prvom dijelu odlično funkcioniralo. Nakon početnog ispitivanja snaga, već u 9. minuti Klanjec dolazi u vodstvo. Na lijevom boku našao se Luka Lovrek, prebacio zadnju liniju obrane domaćina i dao u prostor za Vladimira Brleka, koji bježi obrani, ulazi u kazneni prostor s lijeve strane i sa nekih 14 metara plasira loptu pred istrčalog Alana Hadžiselimovića za 0:1. Nakon toga dvije prilike, praktički jedine u prvom dijelu imaju domaćini. U 10. minuti nakon domaćeg kornera i gužve u kaznenom prostoru gostiju, lopta se odbija do Dine Karajkovića, koji puca sa nekih šest metara ali Alen Humski na golu Klanjca reagira izvrsno i brani nogom. U 12. minuti Ante Sabljić smiruje jednu dubinsku loptu na desnoj strani, ulazi u kazneni prostor i se 7-8 metara puca jako, ali Humski opet brani, a nakon toga i Sandro Petrović čisti. U 15. minuti Klanjec izvodi akciju koja je sličila onoj kod gola. Ovaj puta Valentino Vrabec dobiva loptu u prostor, probija lijevu stranu, ulazi u kazneni prostor i puca, ali ravno u Hadžiselimovića. Pet minuta kasnije Lovrek s pozicije lijevog boka daje za Brleka, koji bi mogao izbiti u mat situaciju, ali ga prekida dosuđeno zaleđe i to na veliko nezadovoljstvo igrača i navijača gostiju, koji su ovu situaciju vidjeli drugačije. U najmanju ruko dvojbena situacija. Slično nezadovoljstvo gostiju stiglo je i u 26. minuti, kada Brlek, nakon duge lopte Trbušića ulazi na polovicu protivnika, kreće sam na Hadžiselimovića, ali ga sustiže Lovro Cvitanović i bez neke namjere igranja s loptom. Brlek pada, gosti traže penal, ali sudac Puškarić samo odmahuje. U 32. minuti solo akcija Jakova Drčića, koji prolazi po lijevoj strani, obilazi i golmana domaćih, ali s loptom ulazi u blatni dio terena, pa mu lopta zastaje i udarac završava samo u korneru. U 39. minuti dubinska lopta za Brleka, koji opet bježi zadnjoj liniji, ulazi u kazneni prostor, ima čuvara ''na leđima'', pa udarac brani Hadžiselimović. No, u samoj završnici poluvremena Klanjec ipak dolazi do zasluženih 0:2. Igrala se već i prva minuta sučeve nadokande, kada Hađiselimović ispucava jednu loptu točno na Drčića, koji prima loptu negdje oko centra, vara ''lažnjakom'' jednog igrača i gotovo sa centra pogađa preko domaćeg golmana za 0:2. Najljepšim potezom utakmice Klanjec odlazi na odmor sa 0:2.

Preokret Španskog

U nastavak Klanjec ulazi sa istom taktikom, ali stvari brzo nekako okreću na mlin domaćina. U 48. minuti Zvonimir Mario Sabljić prolazi po lijevoj strani, ubacuje na 12 metara, gdje loptu prima Ivan Švigir, malo si ju namješta i pored Humskog lagano šalje u mrežu za 1:2. Gol domaćinima daje potreban vjetar u leđa, pa u 54. minuti već dolaze do izjednačenja. Nakon pritiska na sredini terena, domaćini oduzimaju jednu loptu, koja na lijevom krilu dolazi do M. Z. Sabljića, koji ulazi u kazneni prostor i puca sa 14 metara. Humski odlično brani, ali se lopta odbija do Ante Sabljiće koji pogađa za 2:2. No, radost domaćina nije potrajala, jer već u slijedećoj akciji, u 55. minuti Klanjec opet vraća vodstvo. Lopta je ubačena s desne strane, Vrabec potom šalje jednu dijagonalu na Drčića, koji sa 10 metara puca glavom, lopta obilazi Hadžiselimovića, a Brlek sa tri metra samo zakucava u mrežu za 2:3. U 59. minuti Trbušić daje dubinsku za Brleka, ovaj ju dobro prima, njegov čuvar nespretno otklizava, ali dolazi Matej Pavletić i u zadnji čas klizećim startom odnosi loptu. I onda, u 61. minuti, nakon ove greške Klanjca, i izgubljene lopte na sredini terena, M. Z. Sabljić ubacuje na drugu stativu, gdje skače Jan Bajan, vraća na suprotnu stranu na Loru Vidovića, koji sam na drugoj stativi šalje loptu u praznu mrežu za 3:3. U 65. minuti greška zadnje linije Klanjca, lopta dolazi do Švigira, koji kreće am na Humskog, ali Jurica-Renato Bogović uklizava i otklanja opasnost. U 67. minuti Brlek u solo akciji pretrčava zadnju liniju obrane, izlazi sam pred golmana, obilazi i njega, ali gubi korak, pa obrana čisti.  U 71. minuti Brlek s pozicije desnog krila dolazi na nekih 13-14 metara, ali pica pored gola. U 75. pak minuti na drugoj strani sa 16 metara puca Švigir, ali Humski odlično brani.  I onda dolazi 90. minuta, u kojoj je Klanjec mogao sve riješiti. Filip Pavlinić dobiva jednu loptu u dubinu, ulazi sam pred golmana, obilazi i njega i kada su već navijači Klanjca počeli slaviti gol, udarac pogađa malu mrežicu s vanjske strane. I kako to često biva u nogometu, ne zabiješ – dobiješ. U prvoj minuti sučeve nadokande napucana lopta na 16 metara ispred gola gostiju, uz malo pravog ''flipera'' šeće po kaznenom prostoru, u gužvi do nje dolazi Vidović, puca pod motom ''kud ide, ide'', ali ovaj puta odlazi u donji lijevu kut Humskog za totalni preokret i konačnu pobjedu Španskog. Šteta za Klanjec, koji je odigrao vrlo dobro, ali ovaj puta rezultat nije htio. Da stvar bude još gora igru su zbog ozljeda napuštali Petrović, Trbušić i Leš.

4. NL – središte skupina A, 14. kolo

ŠPANSKO – KLANJEC 4:3 (0:2)

SUCI: Puškarić, Jukić, Rataić    GLEDATELJA: 50

STRIJELCI: 0:1 Brlek 9', 0:2 Drčić 45+1', 1:2 Švigir 48', 2:2 A. Sabljić 54', 2:3 Brlek 55', 3:3 Vidović 61', 4:3 Vidović 90+1'

ŠPANSKO: Hadžiselimović, Bajan, Švigir, Jurišić (46' Z. M. Sabljić), Cvitanović (46' Pavletić), Lojber, A. Sabljić (80' Taritaš), Sekulić, Anić, Karajković (46' Vidović), Topić (80' Lekić); trener: Mihovil Vukelić

KLANJEC: D. Humski, Bogović, Petrović (41' F. Pavlinić), Brlek, Zrnc, Drčić, Trbušić (65' A. Humski), Lovrek (60' K. Pavlinić), Vrabec, Leš (65' I. Petrišić), Mustač; trener: Dragutin Tomašković