Klanjec izbacio Tondach, ostali favoriti prošli

2. kolo Kupa NS KZŽ

Iza nas je osmina finala zagorskog nogometnog kupa. Iznenađenja nje bilo previše, ali ipak jedno valja spomenuti iako ne odveć preveliko. Naime, još na proljeće Klanjec i Tondach igrali su isti rang. No, ove sezone Tondach je otišao ligu više, a Klanjec se vratio u županijsku ligu. Pa kako je još Tondach bio domaćin, tako i logično favorit u međusobnom susretu. No, Klanjec je ove sezone sjajan i to je pokazao i ovaj puta. Iako se Tondach u 76. i 89. minuti vratio sa 0:2 na 2:2, Zgorelec je u 90. zabio za prolaz Klanjca. Ostalo bez iznenađenja na kraju, iako je Oroslavje bilo blizu da izbacio Rudar DZ, no domaćine je u 86. minuti spasio Batinić golom za 1:1, da bi prošli na penale. Uzbudljivo je bilo u okršaju zagorskih prvoligaša u Pregradu, gdje je Pregrada sa 3:1 izbacila Stubicu, dok je u dvoboju zagorski predstavnika u 4. NL središte skupina A Straža sa 5:1 izbacila u gostima Ivančicu. Uvjerljivi su bili Gaj Mače kod Matije Gupca 6:0, Mladost Zabok kod Zagorca VT 4:0, Golubovec kod Đalskog 3:0, a Zagorec KR je sa 2:0 slavio kod Lobora. Tako smo saznali sve sudionike četvrtfinala koje će se igrati već u listopadu. 4. 10. u 16 sati na rasporedu su utakmice Golubovec – Mladost Z i Pregrada – Straža, a 11.10. u 16 sati igrat će Klanjec – Zagorec KR i Rudar DZ – Gaj Mače.