Karlo Franjčec pobjednik je turnira u Ljuboviji

Lijepi uspjeh zabočkog stolnotenisača na međunarodnom turniru u Srbiji

Zabočanin Karlo Franjčec, član STK Slavonski Brod, ostvario je odličan rezultat na stolnoteniskom turniru u srpskom gradiću Ljubovija. Karlo je pobijedio u apsolutnoj kategoriji  na turniru , u koju su spojene sve kategorije, a nastupilo je stotinjak igrača iz pet država. Za pobjedu na turniru dobio je osam partija, a posebno su zanimljive bile polufinalna i finalna. U polufinalu je Karlo gubio 2:1 protiv klupskog kolege Stanislava Lošića, ali je na kraju slavio s 3:2. Još je u težoj situaciji bio u finalu protiv Zorana Turka iz STK Kukuljanovo. Tu je Franjčec gubio s 2:0, ali sjajnom je igrom preokrenuo na 3:2 i tako je zasluženo osvojio ovaj vrlo jaki međunarodni turnir.

Posljednje četiri sezone Karlo nastupa za STK Slavonski Brod, a kako je u stolnom tenisu dozvoljena mogućnost dvojne registracije, povremeno nastupa i za svoj matični Zabok. Upravo će u nedjelju braniti boje Zaboka u finalu kupa protiv Zagorca. Posebno je bio uspješan u mlađe dobnim kategorijama, pa je tako 2014. postao pojedinačni prvak Hrvatske u konkurenciji mlađih kadeta.