Kakva ljepotica u Novom Golubovcu - 8 golova i 2 preokreta za konačnih 4:4

1. ŽNL 15. kolo: Golubovec – Klanjec 4:4

Već drugo proljetno kolo u 1. zagorskoj nogometnoj ligi donijelo je veliki derbi. Naime, u 15. kolu sastale su se dvije vodeće ekipe, drugoplasirani Golubovec je dočekao vodeći Klanjec. Podsjetimo, na jesen, jedini poraz Klanjec je doživio upravo od Golubovca, ali je ipak na kraju stigao do jesenskog naslova, jer je nakon toga sve utakmice dobio, dok je Golubovec dva puta remizirao. U zanimljivom prvom poluvremenu vidjeli smo tri gola u 6 minuta. Iz prve prilike, u 18. minuti na asistenciju Leša, Klanjec je da 0:1 doveo Drčić. U 24. minuti nakon korena Klanjca iz okreta Brlek diže na 0:2, da bi odmah u 26. minuti Matija Bobek iz sredine pogodio za 1:2, nakon greške Pleška, koji je na desnoj strani izgubio loptu. Odmah na početku nastavka Golubovec stvari vraća na početak, kada u 48. minuti za 2:2 zabija Vujica. U 60. minuti nakon ubačaja iz slobodnjaka I. Petrišić je glavom pogodio vlastitu mrežu, da bi samo dvije minute kasnije Kolar neoprezno naletio na golmana Riseka. Došlo je do ozljede Riseka, koji je morao napustiti igru, ali napustio ju je i Kolar zaradivši crveni karton. Kada je u 81. minuti Dario Bobek zabio za 4:2 činilo se da je gotovo. Ali Klanjec se nije složio. V. Brlek u 83. i Zrnc u 85. pogađaju za konačnih 4:4, u zaista pravoj ljepotici prvenstva. Klanjec tako ostaje u vodstvu sa bodom više, pa nas i dalje čeka vrlo neizvjesna borba.