Hrabri Gaj remijem prekinuo stopostotni niz lidera

Odlična utakmica u Maču gdje su u sklopu 22. kola snage odmjerili domaći Gaj i lider Kurilovec. Nakon uzbudljivih 90 minuta igre i sudačke nadoknade utakmice je završila rezultatom 2:2 i Gaj je tako prekinuo niz gostiju koji su na proljeće slavili u svih pet utakmica koje su odigrali. Gosti su sretno poveli u 17. minuti kada je Čurek uputio centaršut s desne strane, a lopta se od Deaka odbila u mrežu za 0:1. Domaćin je oštećen za evidentan kazneni udarac u 24. minuti kada je jedan igrač Kurilovca igrao rukom u svom kaznenom prostoru. U 32. minuti Šaban krade lopte domaćoj obrani, dodaje do Iskrića, a ovaj prosljeđuje na lijevo za Haramusteka koji ulazi i kazneni prostor i preciznom prizemnom dijagonalnom postiže pogodak za 1:1. Gosti su bili "na koljenima", drugi gol za Gaj je "visio u zraku", no umjesto sjajni Sedlaček solo-akcijom pogađa s oko 20 metara udaljenosti za novo vodstvo gostiju od 1:2 u 45. minuti. U nastavku je bilo dosta nervoze, no domaćin je ipak stigao do boda u 70. minuti nakon kornera Deaka poslije kojeg je prvo pucao Cvrtila, a nakon što je vratar Debijađi odbio njegov udarac, iskusni strijelac Šaban iz blizine je spremio loptu u mrežu za konačnih 2:2. Gaj je u posljednjih šest minuta imao igrača više, nakon što je zbog drugog žutog kartona isključen Spudić, no rezultat se nije mijenjao. Valja napomenuti da je Gaj u ovoj utakmici bio lišen igranja Maloče, Vukadina, Brlečića, Tomasa i Rihtara, no hrabrom igrom domaćin je slomio otpor lidera i prekinuo niz od dva uzastopna poraza.