Zabočko slavlje u Osijeku

Košarkaši Zaboka u Osijeku su pobijedili Vrijednosnice Osijek rezultatom 76:67

Nakon prvog domaćeg slavlja u 3. krugu, košarkaši Zaboka su u 30. kolu HT Premijer lige stigli i do prve gostujuće pobjede u 3. krugu, nakon što su u Osijeku pobijedili Vrijednosnice Osijek rezultatom 76:67. Ukupno je to dvanaesta pobjeda Zaboka ove sezone u HT Premijer ligi i vrlo važan iskorak prema play offu.

Domaći su bolje otvorili i dobili prvu četvrtinu rezultatom 24:19, ponajviše zahvaljujući Paiću i Kujundžiću, dok je kod Zaboka odlično igrao Marić. Drugu četvrtinu odlično je otvorio Worku, a Zabok je u uvodnih pet minuta nparavio seriju od čak 16:0 i otišao na 11 koševa razlike (24:35), da bi nakon polaganja Črnjevića gosti u 17. minuti imali najvećih +13 (28:41), da bi se na veliki odmor otišlo rezultatom 36:46.

Zabok je sve do 23. minute održavao deset koševa viška, a onda su Paić i Lisica tricama otvorili seriju domaćina od 10:0 i 25. minuti na semaforu stoji 48:51. U posljednjih deset minuta Zabok je uspio prenjeti šest koševa viška (57:63). Utakmica je bila neizvjesna sve do 35. minuta kada je na semaforu stajalo 65:69, a domaćin do kraja više nije uspio postići koš iz igre. Važne koševe tada je za Zabok postigao Worku, da bi Anzulović tricom na ulasku u posljednu minutu zapečatio sudbinu domaćih i postavio konačnih 67:76.

S 22 koša, 7 skokova i 3 asistencije Zabok je predvodio Eyassu Worku, Patrik Jambrović upisao je 14 koševa uz 7 skokova, a odlični Petar Marić je uz 13 koševa i 5 puta uspješno skočio i čak 8 puta asistirao. Kod domaćih s 28 koševa i 9 skokova najbolji je bio Pavao Paić, dok je Robert Kujundžić imao double-double učinak od 16 koševa i 10 skokova.

VRIJEDNOSNICE OSIJEK - ZABOK 67:76 (24:19, 12:27, 21:17, 10:13)

VROS: Ćurak, Lisica 7 (2-2), Maskaljević, Filipović, Kujundžić 16 (4-6), Tokić, Špehar, Ćosić, Porobić 8 (2-2), Pavić, Lakić 8, Paić 28 (6-6). TRENER: Stipe Šarlija

ZABOK: Martinko, Krajinović, Anzulović 8, Tomas 3, Črnjević 8, Marić 13 (1-2), Diminić 2, Worku 22 (2-2), Maričević 6, Jambrović 14 (4-4), Antonić, Elčić. TRENER: Ivan Tomas