Hajduk zabio deset golova u Pregradi

U pregradi odigrano četvrtfinale ženskog nogometnog kupa

U Pregradi je odigrano četvrtfinale Hrvatskog nogometnog kup za žene između domaćina – Pregrade i gosta iz Splita – Hajduka. Nakon puno bolje igre tijekom svih devedeset minuta pobijedile su gošće iz Splita visokim rezultatom 10:1.

Bio je to susret prvoligaša koji drži visoko četvrto mjesto u prvoj ligi ( hajduk ) i drugoligaša ( Pregrade ) te su očekivanja u rangu pobjede domaćina bila više u sferi velikog iznenađenja . To je pokazala i sama utakmica.

Nogometašice Pregrade odlično su krenule – agresivno, borbeno a onda se dogodila peta minuta – u jednom bloku stradao je gležanj Andreje Šćukanec – Hopinski , najbolje igračice domaćih. Dobrih desetak minuta klupski doktor borio se da osposobi „Šćuki“ i ona je ušla nakon toga u igru vidno šepajući te je bilo za očekivati da neće moći završiti utakmicu.

No, ova povreda Šćuki kao da je negativno djelovala na ekipu Pregrade koja je, bilo je očito za vidjeti, psihološki potpuno pala što su odlično iskoristile kvalitetne igračice Hajduka predvođene Janom Čanjevac, Paulom Petković, Anom Bakalar i Antoniom Mišura koje su uspjele probiti obrambeni bedem Pregrade u 21. minuti odličnim udarcem sa 18 metara Paule Petković koja je pogodila malu mrežu nemoćne Ivane Kozine.

Ovaj pogodak potpuno je „slomio“ mladu ekipu Pregrade te su zaredale pogreške obrane i vratarke Kozine pa su se golovi počeli redati kao na traci, pogotovu u drugom poluvremenu. Poraz je u 68. minuti ublažila Petra Marec  sigurno realiziravši jedanaesterac.

Dojma smo da se nije dogodila ta nesretna ozljeda Šćukanec – Hopinski da bi rezultat bio puno manji te da bi se djevojke iz Splita morale dobro pomučiti da ostvare plasman u polufinale iako, i to moramo reći, kvalitetom su puno jače od Pregrade.

Organizacija utakmica bila je na visokom nivou a nakon utakmice Stjepan Merkaš, predsjednik NS KZŽ, donirao je djevojkama iz Pregrade lopte i dresove.

ŽNK Pregrada – ŽNK Hajduk 1:10 (0:3)

Pregrada. Igralište NK Pregrade. Gledatelja: 250. Suci: Filip Meglić ( Krapinske toplice ). Pomoćnici: Krešimir Sokolić ( Novi Golubovec ), Karlo Sumpor ( Gornja Stubica ). Delegat: Nikola Očić ( Veliko Trgovišće ).

Strijelci: 0:1 Petković 21'; 0:2 Petković 25'; 0:3 Kukavica 45'; 0:4 Bakalar 49' – 11 m; 0:5 Bočkaj 51' – autogol; 0:6 Čanjevac 55'; 0:7 Vlastelica 66'; 1:8 Marec 68' – 11 m; 1:9 Mišura 79'; 1:10 Čanjevac 89'.

ŽNK PREGRADA: Kozina, Bočkaj, Brgles ( 78. Zajec ), Marec, Gorupec ( 46. M. Mirt ), Golubić ( 78. Vešligaj ), Šćukanec – Hopinski ( 53. Preglej ), Stanković, Kolar, L. Mirt ( 36. Peček ). Trener: Rudolf Hustić.

ŽNK HAJDUK: Jonjić, Brnić, Bakalar ( 68. Milojević ), Mišura, Vlajčević ( 46. Vlastelica ), Sušak ( 61. Kapitanović ), Čanjevac, Petković ( 61. Dugandžić ), Patock ( 46. Herceg ), Grebenar, Kukavica. Trener: Tamara Benković.