Gorica bolja od Zaboka

Košarkaši Zaboka poraženi su u 24. kolu HT Premijer lige kao gosti kod Gorice rezultatom 92:72. Zabočani su u Velikoj Gorici nastupili bez centara Diminića i Maričevića, što je u početku utakmice iskoristio Ljubičić zahvaljujući kojem je domaćin prvu četvrtinu dobio sa sedam koševa razlike (24:17). U nastavku je odlično za domaće krenuo Pavlović, koji u 16. minuti veže dvije trice i Gorica odlazi na +20 (47:27). Zabok se do kraja četvrtine budi i do velikog odmora smanjuje na -9 (50:41).

Nakon trice Tomasa Zabok se u 23. minuti približio na -6 (52:46), no tada su se zaredale pogreške, čak četiri napada Zabok u zadanom vremenu nije uspio uputiti šut na koš. U 28. minuti dvije trice veže Baković (63:51) i Gorica opet ima lijepu prednost. U posljednje četiri minute trener Tomas dao je priliku mladim igračima, što domaći koriste i u jednom trenutku odlaze na +23 (90:67), da bi utakmica završila rezultatom 92:72.

Kod Gorice s 15 koševa i 4 asistencije istaknuo se Pavlović, dok je Ljubičić upisao 13 koševa uz 4 skoka i 6 asistencija. Zabok je s 15 koševa i 6 asistencija predvodio Worku, Marić je upisao 14, a Tomas 13 koševa uz 5 asistencija.

GORICA - ZABOK 92:72 (24:17, 26:24, 18:15, 24:16)
GORICA: Majcunić 11 (5-5), Kalajžić 11 (2-2), Mašić 12 , Savić, Batur 6, Pavlović 15 (1-1), Mazalin, Uljarević 11 (2-3), Ljubičić 13, Baković 8, Kapusta 5 (1-2). TRENER: Josip Sesar
ZABOK: Martinko, Krajinović 6, Anzulović 9, Tomas 13, Črnjević 6 (2-2), Marić 14 (2-2), Diminić, Worku 15 (5-6), Maričević, Jambrović 5, Antonić 4 (2-2), Elčić. TRENER: Ivan Tomas