Golubovec slavio kod Prečkog - evo i ostalih parova 23. kola

4. NL – središte skupina A: 23. kolo: Prečko – Golubovec 0:2

Jedna utakmica 23. kola 4. NL središte – skupina A odigrana je već sinoć.

Vodeća ekipa Golubovec, u 23. je kolu gostovao kod Prečkog. Bila je to još jedna odlična predstava Golubovca, na umjetnoj travi teškog gostovanja, koja je donijela nova tri boda. Golubovec je upao oslabljen u utakmice, bez Darija Bobeka, Tepuša, Kostanjevca i Branimira Leška, no nije prvi puta da Golubovec sa malim kadrom odigrava odlično. Do vodstva su gosti stigli već u 6. minuti. Nakon razigrane akcije Nikola Bobek u sprintu utrčava na loptu u kaznenom prostoru, a s leđa ga ruši domaći bočni igrač i to je kazneni udarac, koji u 0:1 pretvara Dubravko Vujica, prvi strijelac lige. Nakon toga utakmica sa puno trke, puno čiste igre, malo prekida, zapravo dosta teška i intenzivna za igrati, pogotovo Golubovcu, koji rjeđe igra na umjetnoj travi. Domaći se tu mrvicu bolje snalaze, imaju nekoliko polu-prilika, no mrežu ne tresu. U jednoj situaciji odlično je reagirao i golman Golubovca Filip Škvorc, pa se do završnice dolazi sa 0:1, da bi u 88. minuti povratnik nakon ozljede Martin Bobek glavom nakon odbijene lopte pogodio za konačnih 0:2.  Puno znači povratak Mar. Bobeka za Golubovec, koji će u 24. kolu u zagorskom derbiju dočekati Klanjec, bez Ivana Riseka, koji je zaradio treći žuti karton.

4. NL – središte skupina A, 23. kolo

PREČKO – GOLUBOVEC 0:2 (0:1)

SUCI/SUTKINJA: Mihaljinec, Horvat, Makar     GLEDATELJA: 80

STRIJELCI: 0:1 Vujica 6. 11m, 0:2 Mar. Bobek 88'

PREČKO: Klanjčić, Dojder, Jaković, Omeragić, Baltić, Đurić (58' Penić), Stipić, Cho (58' Grubišić), Marić, Župan, Aremu; trener: Jasmin Ganić

GOLUBOVEC: Škvorc, Horvat Vuk, Mat. Bobek, I. Risek, Poslon, Vujica, N. Bobek, Kuharić (46' Mar. Bobek), Kanceljak, Sokolić, Vukić; trener: Tomislav Škudar

Danas se igraju tri utakmice, a na teren će samo jedan zagorski predstavnik, Rudar DZ, koji gostuje kod Španskog. Preostali zagorski predstavnici igraju sutra. U 10 sati u Zaboku je na rasporedu zagorski derbi, Mladost dočekuje Stražu. U 17 sati pak Klanjec će biti domaćin Blatu, dok će Tondach gostovati kod Odre. Evo ljestvice i parova 23. kola.