Golubovec i Pregrada na penale

KUP NS KZŽ: Golubovec – Mladost Zabok 0:0 (p 3:0), Pregrada – Straža 2:2 (p 4:2)

U četvrtfinalu zagorskog nogometnog kupa prava poslastica u Novom Golubovcu. Nakon što su nedavno odigrali derbi u 4. NL središte skupina A, Golubovec i Mladost Zabok, ovaj puta su se susreli u kupu. Gostujući trener Bartolić malo je promiješao ekipu u odnosu na ligaški derbi, a domaćini su pak imali peh da se u 11. minuti ozlijedio Dario Bobek, kojega je zamijenio načeti Marko Poslon, pa je i on morao van već u prvom poluvremenu, u 32. minuti. Golubovec je više prijetio, posebno preko Roberta Kuharića, koji je pogodio i stativu. Prijetili su i Vujcia, i Matija Bobek i Vukić. Imali su pokoju priliku i gosti no u 90 minuta golova nije bilo pa se prolazak dalje mora riješiti udarcima s bijele točke. A tu se iskazao Filip Škvorc koji je obranio udarce Matiju Drempetiću, Matiji Benčiću i Vinku Kotarskom. S druge strane precizni su bili Dubravko Vujica, Patrik Sokolić i Nikola Bobek, pa u polufinale sa 3:0 nakon penala odlazi Golubovec.

I Pregrada na penale

Četvrtfinale kupa u srijedu su odigrali i Pregrada i Straža. Vječni je to i uvijek zanimljiv derbi susjeda, koji ni ovaj puta nije razočarao. Poveli su gosti preko Davida Janžeka u 16. minuti, no na odmor se otišlo sa 1:1, jer je u 43. minuti izjednačio Roman Golubić. Vrlo brzo u nastavku, u 53. minuti za preokret je zabio Goran Dlesk. No, Janžek je svojim drugim golom, u 80. minuti odveo utakmicu do odluke penalima. Tu su se bolje snašli domaćini za koje su zabili Roman Golubić, Goran Dlesk, Zvonimir Vdović i Mislav Čuček. Za goste nije zabio David Janžek prvi udarac, pa su zabili Alen Neskić i Josip Petrović, da bi na kraju i Borna Vidićek bio neuspješan, pa je polufinale izborila Pregrada. Tako smo dobili prva dva polufinalista. Trećeg ćemo saznati slijedeće srijede 11. listopada kada igraju Rudar DZ i Gaj, a zadnjeg u srijedu 18. listopada kada se sastaju Klanjec i Zagorec Krapina. Polufinale se igra na proljeće, a parovi se izvlače.