Golubovec do nove pobjede

4. NL – središte skupina A: 28. kolo: Golubovec – Straža 3:1

U 28. kolu 4. NL središte Zagreb – skupina A zagorski derbi u Novom Golubovcu. Vodeći Golubovec dočekao je Stražu. Bio je to drugi zagorski derbi zaredom za Golubovec, a bio bi i treći da nije odgođena utakmica 27. kola kod Stubice, koja će se igrati u srijedu. Straža je u zadnje vrijeme u sjajnoj formi, tri kola zaredom skidala je drugoplasirane ekipe sa tog mjesta i stigla u sigurniju zonu, što se tiče opstanka, pa je tako mogla opušteno i izazovno ući u utakmicu protiv već sigurnog prvaka. Golubovec je od početka krenu bolje, ali je promašio 3-4 izgledne prilike, pa je malo pao ritam, da bi ipak u 32. minuti domaćini stigli do vodstva. Matija Bobek je izašao sa stoperske pozicije na desnu stranu u kombinaciji sa Markom Poslonom, odigrali dupli pas. Poslon je odigrao povratnu, a M. Bobek proigrava u kaznenom prostoru brata Darija Bobeka koji pogađa za 1:0. U 39. minuti Dubravko Vujica izvodio je slobodan udarac sa nekih 17 metara. Izveo ga je fantastično i pogodio sam rašlje golmana Leona Majera za 2:0. S tim se rezultatom otišlo na odmor. Do rješenja utakmice domaćini su stigli u 72. minuti. Poslon je na brzinu izveo jedan aut, D. Bobek je primio loptu i sa nekih 35 metara iz voleja fantastično pogađa za 3:0. Straža je ipak stigla do gola u 89. minuti. Slobodan udarac izveo je Borna Vidićek, golman Petar Risek, koji je u 80. minuti zamijenio Filipa Škvorca je obranio, ali mu je lopta ispala iz ruku, što je iskoristio Goran Čuček, pritrčao prvi do lopte i zabio za konačnih 3:1. Još jedna pobjeda Golubovca, nakon koje im je i uručen pehar. Povjerenik za 4. NL središte Velimir Čarapina u društvu Božidara Smrekara predao je pehar kapetanu Matiji Bobeku, no važno je napomenuti da se prava fešta očekuje 3. lipnja, u zadnjem kolu. Tada će Golubovec službeno primiti pehar, podići ga i proslaviti sa svim navijačima, koje već sada poziva na veliku feštu.