Florian Šalec startao drugim mjestom u klasi i u grupi

Odličan početak sezone za vozača brdskih utrka iz Oroslavja

Nakon što je u svojoj premijernoj sezoni u brdskim utrkama došao do naslova prvaka u klasi 6b i naslova viceprvaka u grupi 6, vozač AK Zagorje Oroslavje i u novu je sezonu ušao s odličnim rezultatom. U prvoj utrci sezone koje se održala u Makarskoj pod nazivom "2. Nagrada Biokova 2023." Florian je sa svojim Citroenom C2 R2 osvojio drugo mjesto u klasi 5a i u grupi 5 s ukupnim vremenom 5:19.784. To mu je bilo dovoljno i za visoko 8. mjesto u generalnom poretku, od 77 vozača. Bolji od njega u klasi i grupi bio je samo vozač AK Dubrovnik racing, Saša Radola. Pobjednik utrke u kategoriji 1 bio je trenutno naš najbolji vozač brdskih utrka Dejan Dimitrijević.

Na sličan način Florian je započeo i prošlu sezonu, a onda je iz utrke u utrku rastao sve do naslova prvaka. Još nam je u svježem sjećanju nezaboravan doček u Oroslavju nakon što je osvojio titulu prvaka. Nadamo se da će tako bude i krajem ove godine.