Drugi poraz Tondacha

4. NL – središte skupina A: 12. kolo: Brezovica – Tondach 2:1

• Andrija Frančina

Andrija Frančina

U 12. kolu 4. NL središte, Tondach je gostovao kod Brezovice. Bilo je to drugo uzastopno gostovanje Tondacha, nakon 0:0 u zagorskom derbiju kod Straže. Tondach je tražio povratak pobjedama i zadržavanje priključka sa vodećim Golubovcem. No, na kraju nije ispalo tako, iako se po viđenom na terenu može reći da smo vidjeli utakmicu u kojoj su bodovi lakoćom mogli otići na stranu gostiju. No, ovaj puta previše je bilo promašenih prilika za Tondach, a utakmica je zapravo riješena u prvih pola sata. Već u otvaranju utakmice, u trećoj minuti ubacivanje s desne strane, uz neopreznost obrane gostiju Mate Miličević mirno prima loptu i pogađa za 1:0. Već u 28. minuti Brezovica dolazi do drugog gola. Na neki način slična situacija kao kod prvog gola. No, ovaj puta nakon ubacivanja uslijedio je još udarac sa nekih 16 metara, pa je lopta stigla do Romana Goršea koji sa tri metra pogađa za 2:0, iz možda i malo sumnjive situacije zbog eventualnog zaleđa. No, nakon toga Tondach se odmah vraća. Već u 29. minuti David Kovjanić sa 30-tak metara iskosa sjajno pogađa pod prečku i smanjuje na 2:1. No, osim golova, Tondach je imao nekoliko vrlo dobrih situacija. Filip Merlin i Petar Boronjek dobro su skombinirali jednu akciju, ali zadnji pas nije prošao. Boronjek je nakon toga glavom promašio iz dobre situacije, a i Franko Borovčak mogao je bolje reagirati nakon kornera. Najbolju je situaciju imao Boronjek, kad je odlično prošao, izbacio dva igrača i izašao sam na golmana Krizmanića, ali mu lopta na neravnom terenu odskače i uslijedio je promašaj. Na kraju tako jedan knap otvorena utakmica odlazi protiv Tondacha, iako smo ove sezone navikli da obično završavanju na njihovoj strani. Nova prilika za povratak pobjedama je već u 13. kolu kada u Bedekovčinu stiže Blato.