Djevojčice NK Mladost MB i mnoštvo zagorskih malih nogometaša igralo i uživalo

Čak 11 zagorskih ekipa na međunarodnom turniru u Crikvenici

Nogometašice NK Mladost Marija Bistrica protekloga su vikenda nastupile na Međunarodnom turniru Crikvenica kup u kategoriji do 13 godina. Smještene su bile u Crikvenici, a utakmice su igrale na terenima u Hreljinu. U njihovoj je kategoriji bilo prijavljeno osam ekipa, a Mladost je u skupini najprije pobijedila Lavice 2 sa 1:0 uz gol Lucije Klaužer. Nakon toga u presudnoj utakmica za plasman u polufinale Rijeka je bila bolja sa 1:0. Kadra Polski, ekipa iz Poljske bila je prejaka i slavila je sa 3:0. Mladost je u sastavu imala samo jednu igračicu 2011. godište, a Poljakinje su sve 2011. godište i bile su prejake za konkurenciju. Na kraju su osvojile prvo mjesto, pobijedivši u finalu Rijeku. No, bio je to još jedan super proveden vikend za bistričke djevojčice, koje u subotu organiziraju domaći turnir – Deklica kup, sa čak deset ženskih WU-13 ekipa. Za Mladost MB su igrale Matija Behek, Barbara Perić, Iris Bertić, Petra Lacković, Mia Gorički, Lucija Jakopović, Lucija Klaužer, Jana Kožić, Amalija Žukina, Magdalena Švaljek, Leda Lacković, Lora Fijan, Ana Juras, Klara Hajnić i Ana Osrečak. Trenerica je bila Petra Bračević, a u logistici trodnevnog boravka u Crikvenici i prijevoza pomogli su i roditelji Andrija Bertić, Krunoslav Behek i Ivana Hajnić.

Nastupilo i deset muških zagorskih ekipa

Inače, Crikvenica open je veliki međunarodni turnir koji je i ove godine ponudio natjecanje u čak 13 kategorija, 10 muških i 3 ženske. U muškim kategorijama nastupilo je još deset zagorskih ekipa i to četiri ekipe NK Matija Gubec, tri NK Oroslavje, dvije ŠN Zabok i jedna NK Stubica. ŠN Zabok i Matija Gubec u U – 9 kategoriji osvojili su u svojim skupinama druga mjesta, što nije bilo dovoljno za plasman u osminu finala. U U – 10 kategoriji ŠN Zabok je osvojila prvo mjesto u skupni, ali je onda ispala u osmini finala od Hypo limač sa 0:1, dok Oroslavje u toj kategoriji nije prošlo skupinu. U kategoriji U – 11 Matija Gubec i Stubica nisu uspjeli proći skupinu, kao i Matija Gubec i Oroslavje u kategoriji U – 13. U kategoriji U – 15 Oroslavje nije prošlo skupinu ali Matija Gubec je uspio stići sa drugog mjesta do osmine finale, gdje je sa 1:0 pobijedio ŠN Rudar MS. U četvrtfinalu pobijedili su i Naprijed iz Hreljina sa 3:1. U polufinalu bolji je bio Pomorac 2:0, a u utakmici za treće mjesto slavila je Moslavina 9:8 nakon penala (1:1). Tako je Matija Gubec osovjio četvrto mjesto. No, za sve zagorske ekipe bilo je to super iskustvo i odličan provod izvan nogometa, po prekrasnom vremenu.