Derbi pripao Zagorcu!

U SEDMOM KOLU 3. NL CENTAR U KRAPINI SE IGRAO ZAGORSKI DERBI

U sedmom kolu 3. NL centar u Krapini se igrao drugi od tri zagorska derbija lige ove jeseni u kojem je krapinski Zagorec ugostio Tondach iz Bedekovčine te nakon puno bolje igre tijekom svih devedeset minuta slavio rezultatom 4:1 te zadržao svoju visoku poziciju na prvenstvenoj ljestvici (dijeli drugo mjesto sa Vrapčom, op.a.) dok je Tondach „potonuo“ na petnaesto mjesto.

Sam susret počeo je podrškom Udruzi Europa Donna Krapina koja je organizirala „Ružičasti mjesec listopad“ kako bi ukazala na važnost podizanja svijesti o raku dojke i preventivnim pregledima posebice kod mladih žena te su ekipe obje momčadi sa sucima na svojim dresovima imali ružičastu vrpcu.

Od prve minute susreta igrači zagorca su pokazali da su oni gazde na svom travnjaku. Krenuli su od prvog sučevog zvižduka prema vratima Martineca.

Takova je igra vrlo brzo dala rezultate. Igrala se šesta minuta kada je Bračević odigrao odličnu dijagonalu prema Landripetu koji loptu prihvaća na petnaestak metara od gola gostiju te odmah dobro puca ali Martinec još bolje brani te odbija loptu, na njegovu žalost, do potpuno samog Uchidu koji ju  lakoćom zakucava sa pet metara u mrežu te dovodi Zagorec u vodstvo.

Već četiri minute kasnije Zagorec povećava vodstvo. Najbolji igrač susreta, Christian, presijeca jednu loptu koju je paralelno sa šesnaestercem uputio Kralj te izbija sam pred Martineca i lako poentira za uvjerljivo vodstvo.

Ipak, i u takovoj igri gdje je Tondach, barem u prvih dvadesetak minuta izgledao nemoćan i pomalo zbunjen, on pronalazi snage da počne ugrožavati vratar Bručija. U 25. minuti Tondach smanjuje – Mlinarić je jedan odbijanac na 18 metara prihvatio i odlično pucao te je lopta na putu prema Bručiju dirala jednog od igrača obrane te prevarila Bručija i završila u mreži.

Tri minute kasnije jedna sporna situacija u šesnaestercu Zagorca. Lopta je nakon kornera više putovala zrakom negoli travom a nogometaši obje momčadi nekoliko su puta skakali pokušavajući je izbiti, Tondach prema mreži domaćina  a Zagorec daleko od svojih vratiju, da bi u jednom trenutku došla do Frtalja koji trese mrežu domaćina. No, na njihovu žalost sudac dosuđuje zaleđe te poništava pogodak Tondachu. Da li je bilo zaleđe ili nije ne mogu decidirano tvrditi jer sam bio udaljen dobrih stotinjak metara od mjesta događaja te ću napisati ono standardno – poštujem sudačku odluku.

Ovaj poništen pogodak malo je demoralizirao ekipu gostiju dok je Zagorec nastavio onako kako je i počeo te je dobru igru materijalizirao u 40. minuti kada je Christian odlično poslužio Bajana koju najbolji strijelac Zagorca lakoćom koristi i donosi vodstvo od 3:1 te se tim rezultatom i odlazi na odmor.

U drugom poluvremenu dominantna igra Zagorca uz nekoliko velikih prilika, između ostalih i prečka preko Štimca, da bi u 75. minuti mladi Stiperski stavio točku na i postigavši prekrasan pogodak za konačni rezultat i pobjedu Zagorca od 4:1.

U slijedećem prvenstvenom kolu Zagorec gostuje u Petrinji kod Mladosti dok Tondach gostuje u Sisku  kod vodeće Segeste. Obje utakmice igraju se u subotu, 7. rujna 2023. godine, sa početkom u 16,15 sati.

OKVIR

Zagorec – Tondach 4 : 1

Stadion Zagorca – ŠRC Podgora. Gledatelja: 150. Sudac: Mihael Leljak ( Zagreb ) 7. Pomoćnici: Dominik Jurčec ( Zagreb ), Marin Stanković ( Zagreb ).

Strijelci: 1:0 Uchida 6; 2:0 Christian 10; 2:1 Mlinarić 25; 3:1 Bajan 40; 4:1 Stiperski 75.

Zagorec: Bruči 7; Kunštić 7; Štimac 7 ( 80. Brebrić - ); Stiperski 7,5; Bajan 7; Christian 7,5 ( 76. Ružak - ); Topolovec 7; Uchida 7 ( 57. Krznar 6,5 ); Landripet 7; Bračević 7,5 ( 76. Paradžik - ); Jazbec 7 ( 76. Ambrosio - ). Trener: Ivan Zubić 7,5.

Tondach: Martinec 5,5; Kralj 5,5; Mlinarić 7; Jurina 6 ( 61. Cvilko 6 ); Boronjek 6 ( 85. Kolarić – ); Frtalj 7; Frančina; Borovčak 6 ( 61. Bobinec 6 );  Zrnc 6,5 ( 85. Bartolec - ); Usmiani 6,5; D. Bosec ( 61. I. Bosec - ). Trener: Srećko Mlinarić 6,5.

Igrač utakmice: Christian