Čak pet remija i pobjeda Pregrade za povratak na prvo mjesto

1. ŽNL – komentar 4. kola

U 4. kolu 1. zagorske nogometne lige čak 5 remija i samo jedna pobjeda. Slavila je Pregrada 3:0 protiv Sloga i vratila se na prvo mjesto sa 9 bodova. Sve ostale utakmice vrlo uzbudljive sa preokretima, no ne potpunim nego do boda. Inkop je tako poveo 1:0 protiv neporaženog Oštrca, da bi gosti odmah izjednačili pa i poveli. No, Inkop u trećoj minuti sučeve nadoknade dolazi do boda. Još je uzbudljivije bilo u Novom Golubovcu, gdje je Lobor već nakon prvih 15 minuta vodio 3:0 protiv Jedinstva. Preokret je počeo u 26. minuti, a za konačnih 3:3 stigao je u petoj minuti nadoknade. Rudar M je sa 2:0 vodio kod Matije Gupca, ali su domaćini u završnici stigli do boda, golom u 90. minuti. Oroslavje je povelo protiv Ivančice pred kraj prvog poluvremena, no gosti su u nastavku stigli do boda, oni nešto ranije od ostalih. I konačno u Mariji Bistrici, u utakmici između Mladosti i Zagorca VT mreže su mirovale. Ovakav rasplet vratio je Pregradu u vodstvo sa 9 bodova, Oštrc na drugom mjestu ima 8, a Ivančica, Jedinstvo i Zagorec VT Po 7. Mladost MB i Oroslavje sakupili su po 5 bodova, Inkop, Lobor, Rudar Mi Sloga po 4, a na začelju je Matija Gubec sa jednim bodom. U 5. kolu gotovo da nema nezanimljivih utakmica. Tu je susjedski derbi u Zlatar Bistrici između Ivančice i Mladosti MB, zatim vrlo zanimljiva utakmica u Svetom Križu Začretju, gdje gostuje Jedinstvo, a vodeća Pregrada će u goste Zagorcu VT, koji ima samo dva boda manje. Ekipe koje su sakupile po 4 boda sastaju se međusobno, Sloga dočekuje Inkop, a Rudar M je domaćin Loboru.

Utakmice se igraju u nedjelju 25. rujna  u 16.30 sati.

1. zagorska nogometna liga: 4. kolo