Zagorski kuhari pokazali svoje umijeće na međunarodnom kulinarskom festivalu „Biser mora“
U Supetru na otoku Braču održao se deveti po redu međunarodni kulinarski festival „Biser mora“ u organizaciji Saveza kuhara mediteranskih i europskih regija...
U Supetru na otoku Braču održao se deveti po redu međunarodni kulinarski festival „Biser mora“ u organizaciji Saveza kuhara mediteranskih i europskih regija.
Festival je trajao 4 dana, od 9. do 13. travnja.
Uz međunarodno kuharsko natjecanje ugostiteljskih škola, kuhara profesionalaca i državno natjecanje barmena, ovaj gastronomski festival uključuje gastro izložbe, enološke radionice, cooking show-ove, degustacije, prezentacije strane i domaće kuhinje, okrugle stolove, gastro ture i zabavni program.
U petak, 11.4. svoju gastronomiju i kulinarsko umijeće pokazali su između ostalih i zagorski kuhari predvođeni poznatim kuharom Markom Živaljićem, vlasnikom agroturizma „Majsecov mlin“. Večeru za prisutne kuhali su zajedničkim snagama kuhari iz zagorskih restorana Zdravko Semenski (Majsecov mlin), Ružica Jukičić (Blue Sun Hotel Kaj), Zdenko Mojčec (Blue Sun Hotel Kaj) uz pomoć stipendista Blue Sun Hotela Kaj, a na meniju se našla purica s mlincima, buncek, pećenice, dinstano zelje, ječmena kaša, kuruzni žganci, štrukli, gibanice, zlevke te mnogi drugi prepoznatljivi zagorski specijaliteti. 
Ružica Jukičić i Zdenko Mojčec sudjelovali su i u natjecateljskom dijelu. Odlazak naših vrsnih kuhara na gastronomski festival sufinancirala je Krapinsko-zagorska županija.Na festivalu su sudjelovali i predstavnici restorana Klet Kozjak, Bluesun hotel Kaj, Restorana Maxx i Terme Jezerčica koji su ujedno i namirnicama sponzorirali manifestaciju. 
Posjetitelji su imali prilike kušati ponajbolja zagorska vina vinarija Zdolc, Bolfan i Gospočić,a za atmosferu bili su zaduženi dečki iz TS Ekipa koji su prisutne uveseljavali zagorskom glazbom.
                Prethodni članak
            
                Sljedeći članak
            
						
                
                
                
                
                
                
                
                
		        Gostovala kod Stankovića pa iznenadila objavom nakon emisije: ‘Ide tužba’
	        
		        U Zagorju uhićen strani radnik! Policija objavila šokantan razlog
	        
		        Čudo u Strmcu: Baku našli živu u šumi nakon 4 dana
	        
		        Stravična nesreća: Autom udario u zaštitnu ogradu. Vozač poginuo na licu mjesta
	        
		        Lovci u šumi naišli na jeziv prizor! Odmah stigla policija
	        
						NEPRILAGOĐENA BRZINA: U prometnoj nesreći na našem području ozlijeđeno dvoje ljudi 
						
						TUŽNA VIJEST: Preminula slavna glumica. 'Sada leti sa svojim anđelima' 
						
						[VREMENSKA PROGNOZA] Prognostičar Kristijan Božarov otkrio kakav dan čeka Zagorce 
						
						Zagorski vodovod preuzima vodne usluge u Krapini i okolici - evo što to znači za građane
						
						DNEVNI HOROSKOP: Dan pun emocija, novih početaka i važnih odluka 
						
		Jesen je vrijeme za sadnju: lukovice koje bude proljeće i hrane prirodu
	
		Dan za pamćenje: Mjesto gdje shopping postaje pravi doživljaj
	
		[VIDEO] AQUADENT – nova era dentalne skrbi stigla u Zagorje
	
		Do 4 puta dnevno izmijenite kompletan zrak u svom prostoru – bez gubitka temperature, bez vlage, a za cijenu jedne kave godišnje i besplatnu montažu!
	
		Izrada kućice za ježa – korak prema očuvanju prirode
	