Krenuo je 5. izbor za Najljepši advent – natječu se i dva zagorska grada i dvije općine
Krenuo je 5. izbor za Najljepši advent kojega i ove godine provodi portal gradonačelnik.hr pod pokroviteljstvom Ministarstva turizma i sporta, a za titulu najljepšeg ove se godine natječu čak 64 advenata – 46 gradova i 18 općina.
Samo glasovanje odvijat će se na platformama za glasovanje – za advente u gradovima na stranici gradonačelnik.hr, a za advente u općinama na stranici načelnik.hr. Glasati se može za po jedan advent u kategoriji gradova i jedan u kategoriji općina.
Kao i prošle godine, pobjednici se biraju u šest kategorija – izabrat će se najljepši advente u velikim, srednjim i malim gradovima i općinama te najljepši i najbolji gradski i općinski advent po izboru žirija.
I ove godine svi adventi su predstavljeni i na FB-u – na stranici gradonačelnik.hr redoslijedom kako su pristizale prijave izlistani su gradski adventi, a na FB-u načelnik.hr općinski. - Pozivamo vas da svoje favorite, uz glasanje na platformama, podržite i lajkovima i dijeljenjem objava na FB-u kako bi im što više povećali doseg i vidljivost, što je i ključni cilj ovog izbora.
Ove godine u izboru imamo i rekordan broj velikih gradova (gradovi s preko 35 tisuća stanovnika) – njih čak 13! Uz Varaždin koji brani dvostruku titulu najljepšeg adventa, Bjelovar, Veliku Goricu, Šibenik, Dubrovnik, Samobor, Rijeku, Zadar, Pulu i Karlovac, po prvi put u izboru sudjeluju i Split i Kaštela, a nakon dvogodišnje stanke tu je ponovo Osijek!
U kategoriji srednjih gradova ( od 10 do 35 tisuća stanovnika) ove se godine natječe 15 gradova. Virovitica brani titulu najljepšeg adventa u kategoriji srednjih gradova, a tu su ponovo Kutina, Sveta Nedelja, Makarska, Krapina, Našice, Nova Gradiška, Trogir i Vukovar. Svoje advente po prvi put u izboru predstavljaju Dugo Selo, Ivanec, Križevci i Solin, a nakon dvogodišnje stanke raduje nas ponovno sudjelovanje Koprivnice i Opatije.
Najbrojnija od gradskih kategorija advenata je ona malih gradova u kojoj nam je ove godine 18 gradova. Uz Oroslavje koje brani titulu najljepšega, tu su ponovo Otočac, Delnice, Hrvatsku Kostajnicu, Mursko Središće, Cres, Krk, Novi Vinodolski, Pleternicu, Rab, Novalju, Čabar, Županju i Supetar, a ove godine po prvi put se promoviraju i u izboru sudjeluju Pag, Vodice, Pakrac i Ploče.
U kategoriji općina imamo 18 advenata i najveći broj novih sudionika. Donja Voća i Motovun brane pobjedničke titule, tu su nam pnovo Jasenice, Marija Bistrica, Baška, Medulin, Novigrad i Vinicu, a po prvi put prijavili su se Barban, Pakoštane, Vidovec, Bilje, Cetingrad, Baška Voda, Bedekovčina, Vir, Vela Luka i jedinstveno Božićno selo u Gornjem Dolcu - kaže portal gradonačelnik.hr.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Nebo nagrađuje dobrotu: 3 znaka od 21. svibnja ulaze u život pun sreće i obilja
Vozač autom udario u djevojku, ubio je i pobjegao. Policija traga za njime
Na terasi obiteljske kuće ubijen mladić. Policija traga za ubojicom
Mesar otkrio tajnu za najsočnije pečenje: Samo premažite meso ovom tekućinom i bit će mekano kao putar
Teška nesreća u Zagorju: Žena ozlijeđena, prevezena u OB Zabok
Policija u Zagorju zaustavila vozača (65). Odmah je uhićen i doveden na sud
Službeno: Dalić objavio širi popis za Svjetsko prvenstvo, pozvan i golman iz Zagorja!
Gospodarenje stanovima d.o.o. uspješno provelo energetsku obnovu zgrade Mače 32A
Važna vijest za više od 100.000 građana: Konačno poznato kada kreće isplata, sve je spremno!
Oporavljena roda vraćena u prirodu na području Zagorskih Sela
Cleanaholic studio iz Zaboka postao hit – na vaš poziv stižu u vaš dom ili ured
Dan orhideja 2026.
Dođite na Dane orhideja i sretnite tajanstvene stanovnike Strahinjčice
