Odlični Golubovec slavio u derbiju

4. NL – središte skupina A: 1. kolo: Golubovec – Brezovica

U 1. kolu 4. NL središte skupina A Golubovec je dočekao Brezovicu. Bio je to odmah na početku derbi, jer Brezovica je prošlu sezonu završila odmah iza prvaka Dinama (OO). I Golubovec je u jesenskom dijelu lani izgledao sjajno, a nakon toga bilo je puno peha i ozljeda. I sada na početku nove sezone, još Golubovec nije kompletan, ali posebice na svom terenu, ambicije su uvijek visoke.

Na odmor sa 1:1

Prva opasnost pred domaćim golom dogodila sa u 7. minuti. Josip Kolar sjajno je prošao po lijevoj strani, nisu ga zaustavili ni Marko Poslon ni Matija Bobek, pa je došao u kazneni prostor na nekih 7-8 metara, ali ga ipak zaustavlja Silvio Kostanjevec. Na drugoj strani u 9. minuti po lijevoj strani probio se Antonio Risek, dao na 16 metara za Dubravka Vujicu, koji je čak i srušen s leđa, ali sudac samo odmahuje rukom. No, Vujica u padu ostavlja povratnu na 20 metara za Darija Bobeka, koji puca preko gola. U 15. minuti Matija Bobek donio je loptu po lijevoj strani u opasnu zonu, pred kazneni prostor iskosa, obrana odbija, ali do lopte dolazi Ivan Risek i probija se u kazneni prostor te puca s 10 metara iskosa preko gola. U 21. minuti velika prilika za Golubovec. Vujica je na centru primio jednu izbijenu loptu nakon napada gostiju, dao desno za Patrika Sokolića koji ubacuje na D. Bobeka. On pak prosljeđuje na A. Riseka koji sa samo par metara puca slabo, pa  Andrija Krizmanić na golu gostiju brani. Još više se Krizmanić se istaknuo pola minute kasnije, kada sjajno brani udarac M. Bobeka.

No, slijedeće prilika za domaćine donijela je vodstvo. Gotovo iznenada, nakon jedne osvojene lopte domaćina, uslijedio je pas na lijevu stranu za Vujicu, koji se spušta malo iskosa u kazneni prostor, dolazi na nekih 10 metara i precizno pogađa za 1:0. Bilo je to u 26. minuti. U 28. minuti Vujica puca sa 25 metara iskosa sa lijeve strane, lopta ide pod prečku, ali Krizmanić je spreman. Domaćini prijete i u 30. minuti. Nakon dosta dodavanja i duge akcije, D. Bobek puca iz okreta sa 15 metara, ali Krizmanić lako hvata. U 32. minuti Veno Smolčić je dobio jednu loptu u kaznenom prostoru domaćina, malo na lijevoj strani, pucao je ali dosta pored gola. U 39. minuti za goste se na udarac sa 35 metara odlučio Matej Puntarić. Iako se možda na prvu činilo da je bio preoptimističan, lopta je prošla metar pored lijeve stative Filipa Škvorca, koji je ostao bez reakcije. Puno opasnije bilo je u 41. minuti na drugoj strani, kada je D. Bobek opet osvojio jednu 'ničiju' loptu i iz okreta pucao sa 12 metara, ali Krizmanić brani. U sljedećoj akciji na drugoj strani, u 42. minuti gosti stižu do poravnanja. Miličević je po lijevoj strani ušao u kazneni prostor, dao kratko za slobodnog Patrika Delića koji sa par metara lako pogađa za 1:1.

Dario Bobek donio pojedu

Na otvaranju 2. poluvremena prilika za domaćine. Sokolić je slobodan udarac sa 40 metara s desne strane, ubacio je u srce kaznenog prostora, Kostanjevec spušta za D. Bobeka, ali Puntarić u zadnji čas izbija loptu u korner. I nakon kornera bilo je opasnost, Vujica je pucao s lijeve strane, Krizmanić obranio, a u nastavku akcije suđen je prekršaj na golmanu gostiju. U 51. minuti sjajna prilika za domaćine. N. Bobek je dva puta blokirao jedan pas na centru, dao za Vujicu, koji sjajno gura u for Sokolića. On sam izbija na Krizmanića, ali odlazi malo ukoso i prerano puca s lijeve strane pored gola. U 53. minuti zicer za goste. Naizgled jednu laganu loptu M. Bobek je promašio, ona je došla do Romana Goršea, koji izlazi u akciju dva na jedan sa Smolčićem daje mu na vrijeme, ali ovaj malo oklijeva, pa puca, ali Škvorc sjajno brani. U 63. minuti nakon kratke inicijative prijete gosti. Smolčić je s lijeve strane dao loptu desno za Goršea, koji puca iskosa, jako ali i neprecizno. Na drugoj strani, u 64. minuti sa skoro 40 minuta puca B. Leško, no Krizmani mora intervenirati i odbija u korner. Nakon kornera Vujica s lijeve strane ubacuje, a Sokolić je u dobroj poziciji na desnoj strani, no njegov udarac Krizmanić brani.

U 78. minuti u jeku napada domaćina, kontra gostiju, koja u priliku izbacuje Kolar. Bivši igrač Klanjca sam izlazi pred Škvorca, odlučuje se na udarac sa 10 metara, ali puca pored gola. U 75. minuti Vujica i D. Bobek stvorili su dobru priliku za Golubovec. Izveli su pravu malu minijaturu 2 na 2 na lijevoj strani kaznenog prostora, a akciju je udarcem završio Bobek, no Krizmanić je još jednom siguran. Odmah u 76. minuti na drugoj strani, Gorše puca sa 20 metara, a lopta se odbija od vanjskog dijela desne stative. U 77. minuti domaćini dolaze do lopte nakon lošeg izlaza gostiju, Poslon daje desno za Sokolića, koji puca u blok. U 78. minuti D. Bobek ubacuje s lijeve strane, lopta se odbija na 15 metara na Vujicu, no on se spetljao pa mu lopta bježi. No, akcija ide dalje, i lopta dolazi do D. Bobeka, koji je smiren i sa 10-tak metara rutinirano pogađa za 2:1. U 81. minuti sa 20 metara iskosa puca Sokolić, ali od bloka lopta dolazi u ruke Krizmanića. U 85. minuti Mate Miličević pokušava za goste, no njegov udarac sa 20 metara Škvorc sigurno hvata. Završnica, sa 6 minuta nadoknade protječe u nervozi na obje strane, no većih prilika nije bilo pa Golubovec stiže do super pobjede u derbiju na otvaranju sezone.

Izjave: Tomislav Škudar, NK Golubovec: Čestitam svojim dečkima na izuzetnoj borbi i požrtvovnosti protiv jedna izuzetno dobre ekipe. Brezovica je i tehnički i taktički odlično složena momčad, ali mi imamo taj svoj gard, tu svoju borbenost, pritisak i jednostavno dečki su danas pokazali da su najbolji kad je najteže, protiv najboljih protivnika i od srca im čestitam na ovoj velikoj pobjedi. Idemo u ovu sezonu da ostvarimo čim bolji plasman i nadam se da će nas zaobilaziti ozljede i kartoni. Čestitam gostima na fer i korektnoj borbi i sretno im dalje.''

Ivan Klarić, trener NK Brezovica: ''Čestitke domaćinu na borbenosti. Mi smo većim dijelom utakmice imali posjed, bili dominantniji, u nastavku fulali dva puta 1 na 1 sa golmanom, pa pogodili stativu. I kako to obično biva u nogometu, ne zabiješ svoje i iz slijedećeg napada dobiješ iz ničega gol. Okrećemo se dalje raditi, trenirati, nastavljati. Igramo dobro, samo lopta neće u gol.''