Golubovec do važne pobjede

4. NL – središte skupina A: 19. kolo: Polet (SK) – Golubovec 0:2

Vodeća ekipa 4. NL središte skupina A, Golubovec, u 19. je kolu imao teško gostovanje kod Poleta. Nakon dva uvodan poraza na gostovanjima pa velike 5:0 pobjede u zagorskom derbiju protiv Rudara DZ, Golubovec je trebao i jedan dobar rezultat s gostovanja. Na, s obzirom na kišu i uvjete, vrlo dobrom terenu, Golubovec se nametnuo od samoga početka, pa plan domaćina da pokuša razviti svoju igru nije uspio. No, u prvih 45. minuta nije bilo golova. U nastavku vrlo brzo Golubovec stiže do zasluženog vodstva. U 54. minuti, nakon gužve u sredini, lopta dolazi na desnom boku do Marka Poslona, koji daje za Patrika Sokolića na krilo. Sokolić u padu zadržava loptu i daje opet za Poslona, koji mu protrčava iza leđa i upućuje loptu na prvu stativu, gdje dolazi Dubravko Vujica i pogađa mrežu za 0:1. Nakon toga Golubovec se malo povukao, stao u čvrsti blok i čekao priliku za kontru. Jedna je uspjela u 83. minuti, kada je jedna duga lopta pronašla Vujicu, koji bježi svima, pretrčava i golmana Ivana Kovača i zabija za konačnih 0:2. U 20. kolu Golubovec dočekuje zadnji Vojnić '95, koji je u proljeće već sakupio sedam bodova. Trener Golubovca Tomislav Škudar rekao je kako se obistinila najava da se u Svetu Klaru ide po tri boda. ''Čestitam svojim dečkima na ogromnoj želji i borbenosti. Utakmica je bila tvrda, domaćin jako dobar, ali mislim da smo apsolutno zaslužili pobjedu. Bili smo bolji svih 90 minuta, nismo radili greške. Još jednom čestitke svojim momcima, a domaćinima želim puno sreće u nastavku.'' – rekao je Škudar. Inače, Vujica je sa ova dva gola izbio na trenutno voeće mjesto ljestvice strijelaca.