Golubovec krenuo uvjerljivo

4. NL – središte skupina A: 16. kolo: Brezovica – Golubovec 0:4

U 16. kolu 4. NL središte Skupina A Golubovec je gostovao kod Brezovice. Bila je to važna utakmica, na početku proljetnog dijela sezone, u kojoj je Golubovec tražio dobar start i nastavak borbe za sam vrh. Brezovica je pri dnu ljestvice, no slično je bilo i lani prije proljetnog dijela, pa se na kraju borila za sam vrh. Tako da je sve pozvalo na oprez, a tim više što se pred nastavak prvenstva ozlijedio Dubravko Vujica, a od ranije nema ni Marka Poslona. Na ne baš dobrom terenu, Golubovec je ušao malo oprezno, ali ipak uz standardni pritisak. No golova u prvih 45 minuta nije bilo. Najveća je prilika bila kada je Nikola Bobek nabacio, a udarac na Matiji Bobeku čuo se na tribine, no sudac nije svirao penal. No, u nastavku, u 59. minuti Dario Bobek dovodi goste do 0:1. Mat. Bobek je pritiskao domaćeg stopera, stigao je D. Bobek uzeo loptu i zabio važan gol. U 68. minuti Mat. Bobek daje dobru povratnu za Roberta Kuharića, koji ju šalje u mrežu za 0:2. U 80. minuti u igru ulazi Nikola Bobek – Brus, koji se vraća nakon teške ozljede i u malo više od deset minuta zabija dva gola. Nakon ubacivanja s lijeve strane, u 81. minuti, neposredno nakon što je ušao, N. Bobek šalje loptu u mrežu za 0:3, da bi u drugoj minuti nadokande isti igrač nakon ubacivanja Mat. Bobeka, zabio prekrasan gol za konačnih 0:4. Domaćini, barem prema prikazanom u ovoj utakmici, ne izgledaju kao ekipa, koja bi mogla ponoviti lanjski uspon na ljestvici. U 17. kolu Golubovec će u zagorskom derbiju će dočekati Ivančicu.