Odigran zagorski derbi

4. NL – središte skupina A: 17. kolo: Golubovec – Ivančica 2:1

U 17. kolu 4. NL središte Skupina A Golubovec je u zagorskom derbiju dočekao Ivančicu. Start u proljetni nastavak bio je u različitom raspoloženju. Golubovec je startao sa sigurnih 4:0 kod Brezovice, dok je Ivančica poražena sa minimalnih 0:1 kod Sesvetskog Kraljevca. Tako je ovo bila druga uzastopna gostujuća utakmica za ekipu iz Zlatar Bistrice, koja je stigla pokušati iznenadi domaćine, kojima pak u borbi za sam vrh doma igraju samo pobjede.

Rano vodstvo domaćina

Prva gužva pred golom gostiju dogodila se u petoj minuti, kada se Dario Bobek probao da 10 metara, ali u blok. No, u šestoj minuti Matija Bobek je izbjegao obrani na desnoj strani kaznenog prostora, dao povratnu za Roberta Kuharića, koji puca sa 10 metara. Prvi udarac brani Luka Tokić, no lopta se odbija opet do Kuharića, a kod pokušaja drugog udarca, Luka Škvorc ga ruši i to je kazneni udarac, kojeg u sedmoj minuti u rano vodstvo pretvara Patrik Sokolić.

U 13. minuti već je 2:0 i to nakon autogola. D. Bobek se probio po desnoj strani, zavrnuo u sredinu, a L. Škvorc je pokušao izbiti loptu ali mu je ona prešla preko noge i još prošla kroz ruke Tokiću za 2:0. U 14. minuti prvi pokušaj gostiju. Nakon nesporazuma u obrani domaćina, Hrvoje Haban je zaprijetio sa 16 metara, ali u blok. U nastavku akcije pucao je David Škvorc ali preko gola.

Nakon toga do kraja prvog dijela gledali smo igru na sredini terena, bez konkretnih prilika, sve do 45. minute, kada su se gosti mogli vratiti u utakmicu. Naime, Luka Crčić je primio loptu na desnoj stani kaznenog prostor, izašao praktički sam pred Filipa Škvorca, ali mu je ovaj sjajno obranio udarac. Do kraja bilježimo još pokušaj Sokolića na drugoj strani, ali njegov udarac sa 20 metara otišao je i preko i pored gola. Tako je Golubovec na odmor otišao sa 2:0, u utakmici, koja u prvih 45 minuta nije ponudila očekivani tempo.

Ivančica se vratila, ali bodovi ostali u Novom Golubovcu

U nastavku kao da su i jedni i drugi ušli nešto življe, no u prvih deset minuta nije se dogodilo ništa vrijedno spomena. U 56. minuti pokušaj gostiju. Matija Bukvašević pronašao je desno na 20 metara Niku Piljaka, koji puca, ali pored gola. Na drugoj strani u 62. minuti Marko Kanceljak je dobro pucao nakon odbijene lopte, sa 25 metara, ali ipak malo pored gola.

U 66. minuti udarac je isprobao i Kuharić, sa više od 20 metara, no ni on nije dobro naštimao nišanske sprave. U probleme domaćini ulaze u 77. minuti kada je isključen Ivan Risek. Zbog preoštrog starta dobio je drugi žuti karton. No, tu nije bio kraj nevoljama za domaćine, jer je iz tog slobodnjaka sa 25 metara dosta iskosa, fantastično pogodio Matija Bukvašević. Udarac je stvarno bio sjajan i preko Škvorca odsjeo pod prečku na drugoj strani za povratak Ivančice u utakmicu.

Ivančica je krenula i po izjednačenje, no nije bilo većih prilika. U 90. minuti Lovro Hajdek je primio jednu loptu na lijevoj strani, na 25 metara iskosa, pucao je ali preko gola. U jedinoj minuti nadokande, što je iznenadilo, a goste i razočaralo, golman Tokić je sa svoje polovice ubacio iz slobodnjaka u gužvu pred gol domaćina, o akcija je završila prekršajem u napadu. Tako je Golubovec stigao do vrijedne pobjede kojom ostaje u vrhu. U 18. kolu Golubovec će gostovati kod Sesvetskog Kraljevca, dok će Ivančica dočekati Ilovac.

Izjave: Tomislav Škudar, trene NK Golubovec: ''Iznenađujuće teška utakmica. Imali smo u prvom poluvremenu apsolutnu kontrolu, rano poveli 2:0, očekivali smo puno lakšu utakmicu. No, na kraju se Ivančica pokazala kao tvrd protivnik. Od isključenja našeg igrača, preuzeli su inicijativu, imali su kontrolu igre i sva sreća da smo uspjeli na kraju izvući sva tri boda, rekao bih više sretno nego zasluženo. Čestitam Ivančici na fer i korektnoj borbi i želim im sreću u nastavu.''

Robert Tukač, trener NK Ivančica: ''Imali smo veliki egzodus igrača, uspjeli smo dovesti neke druge, ali imamo i problema sa ozljedama, pa su nam nedostajala četiri igrača, a i ovdje su se još dva ozlijedila, tako da imamo veliki peh. U utakmicu smo ušli loše, i penal i autogol i protiv ovakve ekipe jako se teško vratiti. Makar smo u zadnjih 20-tak minute, i sa igračem više nešto pokušavali i zabili taj gol, ali nikako da nas sreća pomazi i da nas krene. Okrećemo se dalje u nadi da će biti bolje.''