Tekma Golubovec - Prečko završila s 3:1. Trener Golubovca: 'Suđenje je bilo katastrofalno'

4. NL – središte skupina A: 14. kolo: Golubovec – Prečko 3:1

U 14. kolu 4. NL središte Skupina A Golubovec je dočekao Prečko. Nakon puno bure u 13. kolu kod Poleta, u ovu utakmicu Golubovec je ušao bez napadačkih snaga Dubravka Vujice i Darija Bobeka, uz već nekoliko mola nedostatak još nekoliko igrača. U svakom slučaju težak zadatak u zadnjoj jesenskoj domaćoj utakmici protiv Prečkog.

Počelo šokantno za domaćine

Početak nije mogao biti gori po domaćine. Već u 2. minuti Prečko dolazi do vodstva. Nakon loše reakcije na centru domaće obrane, po lijevoj se strani spustio Ejiofor i dao na drugu stativu, gdje je sam Jan Bajan, koji pogađa za 0:1. Nakon toga vidjeli smo jako nervozno poluvrijeme, bez konkretnih prilika, ali sa puno nervoze, koja je pogotovo se pojačala nakon situacije u kojoj je Dao srušio Roberta Kuharića u kaznenom prostoru. Domaćini su tražili penal, no sudac Janković nije tako mislio. Do odmora, Golubovec je sve više preuzimao inicijativu, imao par situacija, kao i gosti, no na odmor se otišlo sa 0:1.

Preokret u nastavku

Golubovec je od početka u nastavak krenuo po izjednačenje, agresivno i uz par laganih prijetnji na otvaranju, no u 52. minuti nakon polukontre, Bajan je pucao na prvu stativu sa 12 metara iskosa, ali je Škvorc njegov udarac obranio. Na drugoj strani, u 54. minuti Marko Kanceljak puca sa 25 metara iskosa, s desne strane, ali lopta završava u bloku. No, nakon 15 minuta igre preokret Golubovca i to iz dva kaznena udarca. Kuharić se u 60. minuti spustio u kazneni prostor s desne strane, ruši ga Filip Jaković, a Martin Bobek u 61. minuti sa 11 metara izjednačava na 1:1. No već u 63. minuti odlični Kuharić nezadrživ je po sredini, ovaj puta ruši ga Junior Dao i pri tome dobiva drugi žuti karton. Prečko ostaje sa 10 igrača, a Martin Bobek drugi puta pogađa u 64. minuti za 2:1.

U 73. minuti nakon kornera s lijeve strane, i tri dobra dodavanja Nikola Bobek (Brus) puca sa 18 metara, ali Kos brani. No, u 75. minuti novi gol domaćina. Matija Bobek je na desnoj strani nadmudrio Jakovića i ubacio, a Ivan Risek sa par metara glavom pogađa za 3:1. U 84. minuti Mat. Bobek sjajno iz sredine dubokom loptom pronalazi desno Silvija Vukića, koji izlazi sam prema Kosu, obilazi ga, ali mu lopta bježi preko crte.

U 89. minuti Vukić se dobro oslobodio na desnoj strani kaznenog prostora i pucao sa nekih 13 metara, no Kos je pravom paradom obranio. Prečko nakon isključenja Daoa gotovo bez šanse. U 90. minuti Jaković puca iz slobodnjaka sa 20 metara, ali Škvorc nema problema sa tom loptom. U nadoknadi još je sa 20 metara za domaćine pokušao Kuharić, koji puca preko gola, nakon čaga sudac Janković svira kraj. Nova pobjeda Golubovca za zadržavanje priključka sa vodećom Mladosti iz Zaboka.

Izjava: Tomislav Škudar, trener NK Golubovec: ''Imali smo apsolutnu dominaciju od prve do zadnje minute. U 2. minuti nesretno smo primili gol nakon naših grešaka. Nije nas to pokolebalo, bili smo kvalitetniji i bolji svih 90 minuta i apsolutno zasluženo pobijedili, rezultat je trebao biti i veći, a sve bez naša tri standardna igrača. Posebno mi je drago zbog mojih momaka, koji su opet igrali 'protiv sudaca' jer suđenje je opet bilo katastrofalno. No, sretni smo jer smo ostali u priključku za 1. mjesto. Čestitam Prečkom i želim im sreću u daljnjem natjecanju.

4. NL – središte skupina A, 14. kolo

GOLUBOVEC – PREČKO 3:1 (1:1)

SUCI:  Janković, Lipošćak, Belavić; GLEDATELJA: 100

STRIJELCI: 0:1 Bajan 2', 1:1 Mar. Bobek 61' 11m, 2:1 Mar. Bobek 64' 11m, 3:1 Risek 75'

GOLUBOVEC: Škvorc, Horvat Vuk, Mat. Bobek, Risek, Tepuš, N. Bobek, Kuharić, Kanceljak, Sokolić (54' N. Bobek), Mar. Bobek, Vukić; trener:-

PREČKO:  Kos, Maslarić (79' Dojder), Jaković, Dao, Ćosić, Baltić, Premužić (79' Zirdum), Stipić (67' Kolak), Ejiofor, Kokorić (79' Pušić), Bajan; trener: Stipe Tokić