Zagorec VT – Stubica 4:0: Derbi začelja završio tučnjavom navijača

Susret druge i treće momčadi, ali gledajući s dna tablice svakako je derbi, ali derbi začelja. Od samog početka utakmice

Susret druge i treće momčadi, ali gledajući s dna tablice svakako je derbi, ali derbi začelja. Od samog početka utakmice na terenu je malo toga za vidjeti. Igralo se uglavnom na sredini terena, s tek povremenim prijetnjama iz protunapada i to najčešće domaće momčadi.

Već je prva prava prilika domaćih rezultirala promjenom rezultata. Sente je skoro sa sredine igrališta uputio dugu loptu prema Tomaškoviću koji vara obranu gostiju i šalje loptu u dalji kut gostujućeg gola. Slijede još dva pokušaja domaćih. N. Lojna prvo puca pored gola, a zatim Smolčićev udarac gostujući vratar Čajko brani. U 38. minuti Smolčić s lijeve strane ubacuje u sredinu pred gol gdje lopta dolazi do N. Lojne koji povisuje na 2:0. Do kraja prvog poluvremena bilježimo još pokušaj Tomaškovića u 40. minuti koji trese mrežu, ali s vanjske strane.

U drugom poluvremenu Stubica uspostavlja ravnotežu, ali prilike stvaraju ponovno domaćini. U 51. minuti pokušaj N. Lojne Čajko brani. Tomašković je u 60. minuti izbio sam pred gostujućeg vratara i mogao je birati gdje će pucati. No, umjesto udarca na gol, Tomašković nesebično dodaje do N. Lojne koji s lakoćom postiže gol za 3:0.

U nastavku odlična prilika za goste. Maričić je s lijeve strane ubacio loptu pred sam domaći gol, točno na nogu Grabušiću, koji puca po golu, ali pogađa sam sebe u ruku. U 76. minuti lopta jednostavno nije htjela u gostujući gol. Prvo je Smolčić pucao ravno u Čajka. Odbijena lopta dolazi do N. Lojne koji također pogađa Čajka i to dva puta za redom. Mat u tri poteza u 86. minuti. Tomašković prebacuje do Smolčića, koji upošljava N. Lojnu čiji udarac završava u golu za konačnih 4:0.

Premda je Zagorec zabilježio visoku pobjedu vodstvo kluba nikako ne može biti zadovoljno s prikazanom igrom. Vidljivo je da je novi trener Deak u vrlo kratkom vremenskom razdoblju prilično podigao nivo tjelesne pripremljenosti igrača Zagorca, no momčad još uvijek treba uigrati. Za razliku od njih gosti su dosta slabije tjelesno spremni, najvjerojatnije zbog neredovitog dolaska na treninge.

Nažalost, ružna slika dogodila se odmah po završetku utakmice kad je došlo do tučnjave u gledalištu.