PAN KUP VARAŽDIN 2013.: Črešnjevo senzacionalni pobjednik ZP Varaždina!

MNK Črešnjevo & Restoran El pobijedio je pred rekordnih 1.020 gledatelja lanjskog prvaka, slovensko Avto Grosuplje, osvojivši pobjednički pehar, prijelazni pehar i 40.000 kuna nagrade.

Prije 11 godina, na Svjetskom rukometnom prvenstvu u Portugalu, slavni Pakleni otvorili su natjecanje porazom od Argentine pa nakon toga nanizali osam pobjeda i postali svjetski prvaci. Po istom receptu kreiran je pobjednik 34. Zimskog prvenstva Varaždina u malom nogometu! MNK Črešnjevo & Restoran El, ekipa koja je turnir otvorila teškim 2:7 porazom od Veleučilišta Varaždin, nakon toga je nanizala sedam pobjeda – u skupini su „pali“ Džani Promet (7:0) i FE Lacio (7:1), u 1/16 finala CB Afrika Banfica (3:1), u 1/8 finala Svježa jaja Vuk (5:2), u četvrtfinalu Auto Florijanić (5:2), u polufinalu Automobil Lončar & Fotex (4:3), a u spektakularnom finalu prošlogodišnji pobjednik Avto Grosuplje iz Slovenije, čak – 3:0!

Poput feniksa se ekipa Črešnjeva podigla iz pepela, iako su je praktički svi nakon otvaranja turnira otpisali, da bi i u najvećoj utakmici turnira – pred rekordnih 1.020 gledatelja – odigrali još jedan muški, čvrsti meč, istim receptom kao i u prethodnim utakmicama „skinuvši“ realno kvalitetniju, tehnički potkovaniju slovensku ekipu. Srce je još jednom odigralo glavnu ulogu, što iz utakmice u utakmicu prepoznaju i vjerni navijači Črešnjeva.

Utakmica s Avto Grosupljem riješena je tek u završnici, do šest minuta prije kraja na semaforu je pisalo početnih 0:0. Do tog trenutka su Rusmir, Struna, Mitraković i ostali promašivali i promašivali, nedostajao im je kalibar Gorana Joliča, njihovog prvog strijelca koji finale nije igrao zbog ozljede koljena. I onda u toj 34. minuti, upućen je udarac s lijeve strane, inače fantastični vratar Alić i tu je loptu zaustavio, ali i na trenutak ispustio, Martin Slunjski uspio je „piknuti“, ona je šetala po gol liniji, da bi konačni pogodak bio preslika upravo onog što je Črešnjevo cijeli turnir radilo – beskompromisno je Martin Slunjski uklizao u stativu i poklopio loptu da uđe u mrežu, raskrvario pritom nogu, ali i – doveo svoju ekipu u vodstvo, 1:0!

Nastavili su Slovenci još agresivnije napadati, preuzeli maksimalni rizik ne bi li izjednačili, no umjesto toga dogodilo se ono što se često događa – tri minute prije kraja Marko Slunjski je prebacio cijeli teren i dugom loptom pogodio nebranjenu mrežu – 2:0 i veliko, veliko slavlje na tribinama gdje su smješteni navijači Črešnjeva. Desetak sekundi prije kraja je i Boris Ismajlovski na isti način pogodio – 3:0, za veliki, najveći uspjeh malog nogometa u Črešnjevu!

MNK ČREŠNJEVO & RESTORAN EL – AVTO GROSUPLJE 3:0

VARAŽDIN – Arena Varaždin. Gledatelja 1.020. Suci: Marinko Ćosić i Ivan Slunjski (obojica iz Varaždina)

Strijelci: 1:0 Martin Slunjski (34), 2:0 Marko Slunjski (37), 3:0 Ismajlovski (40).

MNK ČREŠNJEVO & RESTORAN EL: Šprem, Martin Slunjski, Ismajlovski, Žganec, Trtinjak, Poplatnik, Cepanec, Martan, Herceg, Vidaček, Margetić, Marko Slunjski. Voditelj: Dario Sviben.
AVTO GROSUPLJE: Alić, Osojnik, Mitraković, Rošer, Durgutović, Vojsk, Struna, Rusmir, Rastoka. Voditelj: Goran Jolič.

Igrač utakmice: Martin SLUNJSKI.

Veteranski prvak 34. ZPV-a je ekipa zagrebačkog HBR Sporta. Ovoga puta na parketu Arene Varaždin nije bilo velikog Roberta Prosinečkog, no zaigrao je zato Antonio Franja, prošlogodišnji pobjednik Kutije šibica, također i Silvije Čavlina. Lepoglava je svojim iskustvom i kvalitetom sjajno parirala u tom finalu, a zanimljivo je da je i u tom finalu pogodak odluke pao u istoj, 34. minuti, kao i kasnije u velikom finalu. Najbolji igrač turnira u veteranskoj konkurenciji, Mario Kralj (nekadašnji igrač Kamen Ingrada, Šibenika, izraelske Bnei Yehude...) pogodio je za 1:0, što je bio i konačan rezultat utakmice.

Treća su mjesta osvojili – uvjerljivo – CB Dobermann kod seniora i Horvat Production kod veterana. Zagrebački Dobermann nije imao težak posao, budući da je Automobil Lončar & Fotex istrčao s kombiniranom postavom, u kojoj su tek Jagec i Ister bili protagonisti iz dotad odigranih utakmica na turniru, svi ostali (Jambres, Herceg, Lukavečki, Ribić, Piskač...) odlučili su prednost dati koprivničkom turniru. Što je naravno rezultiralo glatkom, 4:0 pobjedom Dobermanna, iako su Varaždinci na poluvremenu još držali 0:0. U veteranskom „malom finalu“ Horvat Production je preokrenuo 2:0 vodstvo TRC-a u čak 6:2 pobjedu. Odigrana je i ekshibicijska utakmica 6-godišnjaka (i mlađih) škola nogometa Varteks-Fotex i Međimurje, završilo je miroljubivih – 2:2.

DAN VELIKOG FINALA - SUBOTA, 11. siječnja 2014.

VET za 3. mjesto: HORVAT PRODUCTION (Ludbreg) – TRC (Ivanec)

6:2

Glavni turnir – za 3. mjesto: AUTOMOBIL LONČAR & FOTEX – CB DOBERMANN

0:4

Ekshibicija U-8: ŠN FOTEX-VARTEKS (Varaždin) – ŠN MEĐIMURJE

2:2

VET finale: LEPOGLAVA – HBR SPORT (Zagreb)

0:1

Veliko finale: MNK ČREŠNJEVO & RESTORAN EL – AVTO GROSUPLJE (SLO)

3:0

NAGRAĐENI I NAGRADE

Seniorski turnir

1. MNK ČREŠNJEVO & RESTORAN EL – pehar, prijelazni pehar, 40.000 kuna

2. AVTO GROSUPLJE (SLO) – pehar, 15.000 kuna
3. CB DOBERMANN (Zagreb) – pehar, 5.000 kuna

Najbolji igrač: Željko MITRAKOVIĆ (Avto Grosuplje, SLO)

Najbolji strijelac: Marko SLUNJSKI (MNK Črešnjevo & El) – 9 pogodaka

Najbolji vratar: Marko ŠPREM (MNK Črešnjevo & El)

Veteranski turnir

1. HBR SPORT (Zagreb) – pehar, 15.000 kuna

2. LEPOGLAVA – pehar, 5.000 kuna
3. HORVAT PRODUCTION (Ludbreg) – pehar, 2.000 kuna

Najbolji igrač: Mario KRALJ (HBR Sport)

Najbolji strijelac: Zdravko FRKETIN (Lepoglava) – 7 pogodaka

Najbolji vratar: Žankarlo ŠIMUNIĆ (HBR Sport)

Još članaka iz "Nogomet"

Kolnici su mjestimice mokri ili vlažni i skliski u Istri, Hrvatskom primorju, Gorskom kotaru, Lici i dijelu Dalmacije. Mogući su odroni. Vozačima savjetujemo da prilagode brzinu i način vožnje uvjetima na cestama te održavaju sigurnosni razm...