Komentar 2. nogometna liga: Vodeća trojka s istim brojem bodova

Nakon 14. odigranih kola situacija u 2. županijskoj nogometnoj ligi sve je napetija. Tri vodeće momčadi imaju isti broj

Nakon 14. odigranih kola situacija u 2. županijskoj nogometnoj ligi sve je napetija. Tri vodeće momčadi imaju isti broj bodova. To su Vatrogasac, Omladinac i Mladost iz Marije Bistrice.

Sva tri kluba imaju po 22 boda. Slijede ih Toplice i Sloga sa po 20 bodova. Odmah iza je Milengrad s 19, dok Đalski i Mladost iz Belca imaju po 17 bodova. Tako je razlika između prvog i pretposljednjeg svega pet bodova. Na začelju je Lobor s jednim bodom.

U 14. kolu sloga je savladala Vatrogasac u Brezovi. Domaći su u prvom poluvremenu vodili s 2:0, da bi gosti poravnali rezultat, a udarcem s bijele točke u 88. minuti gosti odnose sva tri boda. Neizvjesno je bilo i u Mariji Bistrici gdje je Lobor ugostio Mladost MB. Mladost je povela u prvom dijelu. Lobor poravnava početkom drugog, ali Mladost ipak još jednim golom osvaja sva tri boda.

Omladinac je s minimalnom pobjedom odnio sva tri boda iz Belca. Gol za goste postigao je Ćosić koji je ušao u igru umjesto povrijeđenog M. Škalca. Dvije minute prije kraja susreta domaći nisu iskoristili najstrožu kaznu. Toplice su uvjerljivo pobijedile Milengrad u Budinščini.

Petnaesto kolo donosi veliki derbi između Omladinca i Vatrogasca. Lako je moguće da ishod ovog susreta odluči o osvajanju naslova prvaka. Trećeplasirana Mladost MB dočekuje Đalski. Sloga bi trebala imati lak posao na svom terenu protiv Lobora, dok Toplice dočekuju Mladost B.